obnovili byste trest smrti?

ted jsem koukala na zpravy ve francii zena udusila 8 novorozencu,jsem sice proti jakemukoliv nasili,ale nekdy vaham zvlast kdyz slysim o brutalite na tech co se nemuzou nijak branit

Nejlepší odpověď
PostApMan

Na co trest smrti ? To je jako bychom jim odpustili jejich hříchy a ulevili od toho utrpení a svědomí (pokud nějaké mají).

Mě se více líbí praktika některých amerických států – zavřít nadoživotí do vězeňských zařízení s továrnou, kde pracují až dokonce života zadarmo a aspoň trochu pomáhají svému okolí když už nic jiného. Můj názor – neukamenujte mě.

Další odpovědi
led

za surové alebo bezohľadné vraždy – ANO

aramah

Je to na úvážení, muselo by to být na sto procent, že to ten dotyčný proved. Nedávno jsem četla kolik lidí bylo popraveno omylem v USA.

anonym

Je to opravdu tezke,co kdyz by slo o justicni omyl,nebo o komplot a pozdeji by se na to prislo,ale bylo by pozde,ale vtomhle pripade bych uvitala pravo stredoveku,oko za oko a zub za zub.Jsme v 21 stoleti bohudik,tady bohuzel!

quentos

rozhodně ano, co to je pro ně za trest, když je šoupnou do vězení, kde se maj pomalu jak v pětihvězdičkovým hotelu – NA NÁKLADY DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ – a po polovině trestu je pustěj „za dobré chování“?
Otázku už tu jednou byla, takže odpovědi dalších viz v odkaze

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/trest-smrti-ano-nebo-ne

ten který je

Neobnovil,stále je tu nějaké to procento že může dojít k justičnímu omylu.V USA čekají odsouzenci na vykonání rozsudku třeba 20 let a mezitím může být zjištěno že dotyčný odsouzenec byl odsouzen nevinně.Jsou i případy kdy i po této dlouhé době byl vykonán rozsudek a dotyčný byl nevinný.Tyto justiční omyly jsou sice v počtu velmi malé ale nemůže se připustit nějaké počítání procent nebo matematických spekulací.Jinak si myslím že pro nějakého vraha je trest smrti spíše milostivý,já bych se spíše přikláněl pro těžký doživotní žalář aby vrah trpěl.

iceT

osobne jsem pro trest smrti.obzvlast v pripade,kdyz se nekomu prokaze tak odporny cin viz kauza svobodovi…

atriplex

Kdyby nebyl trest smrti, tak by nikdy nemohli v politickém procesu popravit Miladu Horákovou…

karbo

Já si myslím že nikdo nemá právo brát někomu život.Proto jsem proti,ale za spáchání takovýchto věcí bych neměl nic proti mučení a mučení,aby si ten člověk uvědomil jak ublížil ostatním.

anonym

Ve vyjimečných případech jistě.Vzteklý pes se také bez váhání utratí.

oskar

Já jsem pro.Proč bychom měli takové vrahouny živit.

MajaIS

Nezabiješ! stále platí ;) Když to ta francouzska udělala, spáchala to z nějaké příčiny – ale po té se již nepátrá. Já jsem těm dotyčným život nedala, proč bych jim ho měla brát? Soud tedy nechme na Bohu, ale i ten největší hříšník může uniknout božímu trestu, jestliže bude pevně důvěřovat v Boží milosrdenství. Proto nezavrhujme, a nebudeme zavrženi.

led

väzenie nie je riešenie, len zvyšuje zamestnanosť – personál- na úkor štátnych peňazí.

led

nemôžem súhlasiť s Chamurabiho zákonmi oko za oko, mučenie a podobne. Trest smrti je len likvidácia konkrétneho zla. Prirodzene môže dojsť aj k justičným omylom, aj dochádza, ale percento týchto omylov je malé.