DusanOrlik

Obnovení sytému-Co udělat než vymažu komplet celý počítač?

Zdravím,chtěl bych vymazat celý komp,a začít od znova se zaplněním…Zkrátka se chci zeptat,jak jej bezpečně smazat celý a jak dlouho to přibližně bude trvat?Díky za radu :)
Doplňuji:
PS:Já nechci instalovat nový operační systém,ale pouze všechno co je na něm uložené,prostě,jak kdybych začal od znova s počítačem,kde na něm nic nebude.Víte..

Nejlepší odpověď
www

Pokud míníš instalovat new systém, vše bude smazáno při instalaci formátováním disku a príjdeš tak o vše pokud si vybrané věci předem nezazálohuješ třeba na externí HDD.
Jestliže míníš jen obnovit systém z bodu obnovy, nemusíš dělat nic. Nepotřebné věci nejprve odinstaluješ, jiné smažeš.
První možnost může urvat přes hodinu (budeš instalovat ovladače atd.), druhá je „hned“.
Doplňuji:
Instalaci new systému rozhodně nedoporučuji méně zkušeným uživatelům. Lepší je čistit, nezaplácat PC zbytečnostmi a chovat se k němu slušně 🙂

Další odpovědi
kenyrts

doporučoval bych, se seznámit s tímto skvělým zálohovacím programem,udělat si zálohu disku a potom lze ixperimentovat:

Acronis True Image Home 2011 je nástroj pro komplexní zálohování a klonování pevných disků. Umožňuje zálohovat kompletní PC, včetně operačního systému, aplikací, uživatelských nastavení a veškerých dat. V případě poruchy systému, disku nebo při virovém útoku pak lze snadno obnovit obsah celého PC během několika minut bez jakýchkoli reinstalací.
link:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/a­cronis-true-image-11/

Hlada

Disk se smaže jeho formátováním, jak píšou ostatní. To trvá desítky minut. Otázkou je, proč se do toho chceš pouštět, navíc evidentně bez zkušeností. Přeinstalace systému je potřeba zcela výjimečně. Není to jen spuštění DVD, ale také instalace ovladačů a následně programů. Než všechno smažeš, tak si instalaci vyzkoušej na nějakém náhradním disku nebo si vytvoř na zkoušku nový oddíl. Doporučuju naučit se opravovat chyby bez přeinstalace.

Nanoon

Jo ono to není tak jednoduché, smazat celý a začít znovu. Aspoň pro laika ne. Každopádně, měl bys mít na paměti, že pokud chceš mít prázdný hd a nechceš tam dávat operační systém, tak počítač nerozjedeš. Jednoduše řečeno zazálohovat, vložit disk, naformátovat požadované disky a poté nainstalovat os. Pak nastává fáze s ovladači, což je pro starší os než Windows 7 a Vista pro laika někdy nepřekonatelný problém. Pokud nevíš jak na to, nezkoušel bych to. Pokud máš aspoň trochu šajna, tak je to pohoda.

led

Najprv všetko dôležité zazálohovať.
1 -Obnovenie systém sa robi pri štarte windowsu z bodu obnovenia.
2– kompletná nová inštalácia s formátovaním disku
naštartovať PC s vloženým inštalačným diskom a postupovať podľa pokynov na monitore.
od 2 hodín do 2 dní podľa veľkosti zálohovaných dát a inštalovania operačného systému a požadovaných programov

DDarent

Je to jednoduchý, pokud máš instalační CD od Systému, protože takvý CD může stát i 6000Kč, takže ho nejdřív najdi a pak prostě obnov systém.....

anonym

@kenyrts nebo EASEUS Todo Backup Home. Fakt si tím musí projít každý uživatel. Já kdysi mazal soubory ze systémových složek protože se mě zdály že zbytečně zabírají místo. Oprava systému stojí hodiny života, spálí se proud, hledají se závady, používá se DOS, instalují se takové ty aktualizace. Ty jdou jen přes internet, takže mít připravené ovladače na nějaký modem, pak jestli je těch aktualizací 50 a víc, tak taková sranda může trvat bez přehánění týden, než se PC začne rozkoukávat co na něm ještě chybí. Ale to je každého věc.

led

Pri pohľade na tvoje otázky, nie si zbehlý v počitačoch.
Nemaž bezhlavo, použivaj len overené programy, ako navrhuje „www“.
Určite zostanú ešte nejaké zle odinštalované zvyšky, je to bežné, radšej vždy pred inštalovaním, vytvor bod obnovy.
V prípade neistoty sa radšej obráť na servis. Nie je to lacné, ale vždy lacnejšie naž strata dát, alebo znehybnenie počítača.

www

Takže jednoduše:
Jestli nemáš, nainstaluj CCleaner. Nechej ho v původním nastavení a začni odinstalovávat evidentně zbytečné programy. Potom proveď všechna nastavená čištění.
Běž do Win na vyčištění disku a proveď. Opatrně, nedivočit, ať není větší problém než je teď.
Potom udělej defragmentaci disku.
Pokud si nejsi 100% jistý, nech to na zkušenějším!

www

Zmíněný postup je potřeba dodržet!