mrchorchoj

Obnoveni statutu studenta po roce prace – je to mozne?

Po mature a jeste naslednem jednoletem pomaturitnim studiu jsem se proste rozhodl, ze budu pracovat, abych se osamostatnil, a na vejsku jsem nechtel, prestoze jsem patril mezi premiatny a spousta lidi mi to rozmlouvala… Praci jsem sehnal, ale absolutne neodpovida mym znalostem a schopnostem (coz s maturou taky nemuzu moc cekat) a uvedomil jsem si, ze bych tu vejsku fakt mel jit pristi rok na vejsku a studovat to, co me bavi a muzu se v tom jednou nejak seberealizovat… tak me ale napada, je vubec mozne obnovit statut studenta, kdyz budu ted necely rok pracovat? jde mi hlavne o pojisteni…

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě, že je to možné. Jedinou podmínkou je přijetí k dennímu studiu na vysoké škole. Na SZ a ZP předložíte potvrzení o přijetí a o zápisu ke studiu a nevidím důvod, proč byste studovat nemohl. Spíš bych se divila, kdybyste té možnosti nevyužil, pokud k tomu máte podmínky.

Další odpovědi
david22

Z vlastní zkušenosti vím, že obnovení statu studenta je možné kdykoliv do 26. roku.
V den dosažení 26. narozenin ztrácíte veškeré studentské výhody :(

Drap

Pokud jsi nepřekročil věk 26 le, tak neni nic, co by ti mělo bránit,