GangstaHelper

Obnova hesla na ICQ

Už zase (podruhé) mi nějaká ku*va hackla a změnila heslo na ICQ ! Už minule se mi s tím nic nepodařilo udělat, tak se teď zeptám. Jak se to zpropadené heslo obnovuje ? Zde vložím svoje ICQ číslo https://www.ic­q.com/passwor­d/index.php , dám NEXT, asi 10 vteřin to nic nedělá a pak se stránka akorát obnoví… Dík

Nejlepší odpověď
Lencis

Krádeže ICQ účtů jsou poměrně běžnou záležitostí. Účelem většinou bývá získání exkluzivního ICQ čísla pro vlastní použití či prodej nebo krádež co nejvíce účtů pro rozesílání spamu či odkazů na viry, které z počítače zcizí přístupová hesla z programů jako jsou například prohlížeče, Total Commander, ICQ apod., na kterých se pak snaží vydělat.

Každý ICQ účet je svázaný s e-mailem, který uživatel musí zadat při registraci. Pokud někdo uživateli ukradne heslo a změní ho, tak ho uživatel může změnit na icq.com, dokud útočník nezmění i e-mailovou adresu. Pokud ale změní i e-mail, tak už je pozdě a nezbývá nic jiného, než registrace nového účtu.

Změna e-mailu na icq.com

  • Napište do levého rámečku vaše UIN a klikněte na Next
  • Vyplňte váš e-mail, opište znaky na dolním obrázku a klikněte na Submit
  • Pokud ještě není e-mail změněn, tak vám na něj přijde nové heslo, které si pak můžete v klientovi změnit

Prevence

Vybírejte si složitější hesla (max. 8 znaků) a neukládejte je ve vašem ICQ klientovi. Silné heslo by mělo obsahovat velká a malá písmena a číslice, případně i nějaké speciální znaky. Obecně platí, že čím je méně znaků stejného typu (velká/malá písmena, číslice…) za sebou, tím je heslo hůře prolomitelné.

příklad: heslo pirát se dá upravit třeba na p1rAt, PiRa:T nebo p1RáT.

Nejjednoduší je však založit zcela nový účet a ještě jednodušší přejít ke stabilnějším a méně problematickým aplikacím 😉

Další odpovědi
Dandi

Nejspíše se jedná o nějakou chybu serveru od ICQ…rozhodně pokud jsi při registraci nezadala email, tak je to asi pasé…

Attack-design

nech si poslat na mejl nový, klikni na zapoměl jsem heslo.