wiera

Obložení zevnitř zateplené zdi

Vím, že to není ideální zateplovat stěnu zevnitř,ale i tak mám dotaz ohledně této varianty. Chci zateplit asi 90cm vysokou zeď v podkrový pod šikminou třeba polystyrenem. Jaké by bylo vhodné udělat poté obložení před něj? Aby to bylo levné? Jde o dětský pokoj a zřejmě by se nejednalo o trvalé řešení, ale dočasné. V zimě je od té zdi chladno, u zdi mají postel děti. Děkuji za nápady.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vnitřní zateplení
Izolační desky z křemičitanu vápenatého odstraňují Achilovu patu vnitřního kontaktního zateplení – přítomnost vzniklého kondenzátu v konstrukci stavby.
Tedy – vnitřní zateplení pracující na principu kapilární aktivity má jednoznačně zelenou! Minerální izolační deska PURA od redstone plně odpovídá všem výše uvedeným kritériím a jsou tu pro Vás jako systémové řešení včetně odborného servisního zázemí.
http://www.red­stone.cz/vnitrni-zatepleni/

Termoizolační nátěr – vnitřní zateplovací nátěr AVITOP
http://maliri-pokoju-praha.webnode­.cz/natery/ter­moizolacni-nater/
To není můj výmysl ale firmy.Jde jen o materiál místo obyčejného polystyrénu.Při likvidaci dřevěného obložení na baráku v podkroví u bratra byla plíseň a hniloba,proto ji likvidoval.Sa­mozřejmě je rozhodnutí na majiteli co použije.Jde jen o informaci,s kte­rou nemusí souhlasit.

Další odpovědi
elektrikář

Lze použít rám z latí, polystyren, a parotěsnou foliji a dřevěný obklad. Jde o to aby se na zdi nesrážela vlhkost a nechytla se za obkladem plíseň. Jde také přizdít tenkou zeď ze vnitř itongem a tím zamezit promrzání.

mosoj

dědapetr: V citaci je jedna blbost za druhou.
Problém není tak jednoduchý jak by se z citace zdálo.

Nic nezateplujte. Pro pocitové odstínění chladu udělejte dřevěný obklad na roštu se vzduchovou mezerou mezi obkladem a zdí.

Radovan R

Zateplenim zevnitř si vypěstujete doma plísně. Do dětskýho pokoje je to totální blbost, protože dětem budete systematicky ničit zdraví.
Pro pocitovou teplotu to nezateplujte, jen obložte palubkama a neutěsňujte to. Parotěsná folie je další blbost.