Oblíbili jste si někdy některé hospodářské zvíře tak, že nakonec neskončilo na pekáči ?

Jako dítě jsem měla ráda králíka Jožku a později jednu bílou a jednu černou Růženku. Na pekáči neskončili. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Damiana

Jiná odpověď

Tys' měla Jožku, já Josku!
Chováme slepice. Jedna (Joska) měla hodně pohnutý osud. Sotva k nám přišla s novým hejnem, všechny – až na ni – potrhal pes, který se k nám dostal. Ona „dělala“ mrtvou a zachránila se. Ležela s roztaženými křídly, polomrtvá strachy, když jsme jí našli. Pak jsme koupili nové slepice a ty ji neměly rády (chtěla jsem napsat nesnášely, ale v případě slepic je to zavádějící…:-). Dost ji klovaly. Potom nás vykradli, uloupili pár slepic a Joska se zachránila „útěkem“ do koruny(!!) stromu. Byla super, snášela parádní vejce a byla i moc hezká. Jednoho dne ale zmizela. Dodnes nevíme jestli ji někdo ukradl nebo si ji odneslo nějaké (jiné) zvíře. Možná jsme ji nikdy ani neměli…:-)

Další odpovědi
salsa verde

Ano

Doplňuji:
Měli jsme ovečku Melisu a ta byla miláčkem celé rodiny. Nakonec pošla věkem.

anonym

Nikdy jsme hospodářská zvířata nechovali

Doplňuji:
Já bych je nedokázal zabít. Určitě bych si vytvořil vztah ke všem těm zvířátkům a nakonec by všechny ty prasátka a kuřátka a kravičky skončili jako domácí mazlíčci 🙂 Tím bych se stal 100% vegetarián.. Už tak jsem vyškrtl z jídelníčku všechny savce. Jsou totiž člověku až moc příbuzní…

SonsyMite

Nikdy jsme hospodářská zvířata nechovali

jarní VLK

Ano

Doplňuji:
z dedou jsme meli pasika otika a ten i z dedou chodil do hospody alestejnak sel po roce do klobas teda spise do jitrnic