PEja

jaké vybrat obleceni na svatbu pro kluka??

Dobry den,
budu se zenit. S moji milovanou jiz mame dite (je mu 13 let) a potreboval bych poradit s vyberem obleceni. Tedy spis barev. Je mi jasne, ze se obleku asi nevyhnu, ovsem… vlastni trojdilny oblek, takze stale nevime, jestli s vestou ci bez, nebo jestli pouze vestu. A take barvu kravaty & kosile, o tom nemam ani paru.

  • Ctete prosim diskuzi… co jsem si to tu tak prohlizel, nemuzu odpovidat na svou otazku.

Doplňuji:
Sakra, ja se tu nebavim o mem obleceni, ale o obleceni pro meho syna 😁

Odpovědi
Drap

Vhodné bude jak celý komplet nebo třeba jen s vestou. Jednobarevnou košili, pro 13 let asi bude vhodnější nějaká pastelová než bílá. Kravatu spíše nějakého klasického vzoru. Nějaká s obrázkem, nebo příliš výrazným vzorem by asi nebyla nejvhodnější. Kravata může být i jednobarevná, aby ladila s košilí či s oblekem.

led

Pokiaľ mu to nerobí výrazne proti vôli, urobte z neho svoju malú kópiu s prvkom zladeným s matkinou garderóbou. Predsa je to len dieťa vás oboch.
Pokiaľ, ako píšete má odlišný vkus, v ktorom sa cíti dobre, nechajte ho po oficiálnom obrade, aby sa prezliekol, prirodzene nemali by to byť roztrhané džinsy a tričko, či iné naozaj nevhodné oblečenie.

Alesh

Tak ai takto, pokud si vezmeš tmavý oblek, ideálně černý, ale může být i hodně tmavě modrý apod., tak určitě nic nezkazíš. Ideálně bílá košile s dlouhým rukávem a vesta není nutná. Kravata pak může být libovolná, samozřejmě pro svatbu se hodí něco decentnějšího.
Doplňuji:
Ježíš, tak jasně formuluj otázku. Klukem můžeš myslet i sebe, když si připadáš mladý. 😉 A dál píšeš: „Je mi jasne, ze se obleku asi nevyhnu“.
Odpověď můžeš uplatnit i na něho, záleží jak moc formální svatba to bude. Pokud jen taková malá klasika, pak bych mu oblek nepořizoval, vyřešil bych to kalhoty + košile.

marci1

Řešte to, co se bude chlapci líbit a v čem se bude cítit dobře. Může mít vestu i sako (záleží i na počasí), košili bych volila tradiční bílou. Kravatu třeba šedou. Pokud se mu to líbí, je pěkný i motýtek. 🙂

PEja

@marci1 toho se právě bojím… jemu se líbí věci, které se tam určitě nehodí :)
Navíc se bude jednat o večerní indoor svatbu, takže o počasí se nebojím.

PEja

@Drap oblek ma cerny, kosili jen bilou a cernou. Kravatu bude mit moji, tam uz je vetsi vyber :)
A k tomu obleku… prave nevim, jestli vesta, vesta+sako (pro me asi nejlepsi, chci byt precejen s nim trochu sladen :) a navic se vesta da zezadu utahnout, takze ho to aspon trochu zestihli :D) ci jen sako.

PEja

@Alesh „vlastni trojdilny oblek“ – nic se kupovat nebude, uz ma 😁

Alesh

jestli má, tak ho do něj narvi komplet, bude z něho jistě sladký andílek 🙂