monaa

Obkladové desky na umakartové jádro v koupelně, máte někdo zkušenosti? Děkuji

Chtěla bych upravit koupelnu v panelovém bytě(umakart), ale nechci ji bourat,prosím poraďte

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Umakartové jádro se dá obložit klasickými keramickými obklady, jen tmel( lepidlo) se musí použít flexibilní. Případně lze použít některá bezcementová lepidla či polyuretan. keramický obklad je však tvrdý a křehký a umakart je pružný. Hrozí proto odlepování jednotlivých obkladaček ( třeba když vlivem průvanu úárkrát bouchnou dveře)
Jako vhodnější variantu proto vidím ty zmiňované obkladové desky, které jsou defacto zase umakartové a mají reliéf keramického obkladu.

Druhou věcí ovšem je poměrně značná finanční nákladnost obou řešení, vzhledem k tomu, že pouze mírně vylepšíte vzhled interieru bytového jádra.
Demolice stávajícího jádra a postavení zděného jádra už není tak finančně náročné ( cca 25.000,– Kč). takže bych doporučil přišetřit a provést pak celkovou rekonstrukci

Další odpovědi
Drap

Lze obložit i umakart. Ovšem podkladem stále zůstává ten umakart, takže životnost a stabilita je částečně omezena.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

monaa

a zvládne to i laik nebo je potřeba odborníka? :)))