nějakýnikdo

Objímáte své přátele na pozdrav?

Zajímalo by mě, jestli je normální objímat své kamarády (obou pohlaví) při shledání a ločení. Jsem totiž od některých lidí slyšela, že v tom objímání kamrád opačného pohlaví může vidět sexuální podtext, či něco takového. O.o Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
Agneta

Tuto západní módu (původem z „uměleckých“ homosexuálních kruhů) zcela odmítám…žádné polibky na tvář – jako v amerických filmech:DDD
Je to teď už s tím podtextem jasné?

Další odpovědi
anonym

Ano,jelikož žiju ve světě novodobých keltů,tak ano,
vždy při setkání,obejmu,dám keltskou ruku a pohlédnu do očí.
Dívkám z mých řad,dám ruku a polibek,tak to uplatňuju i v normálním životě.
Lidi by měli být trošku blíže jak citem,tak i srdcem,
Jugar

gecco

Neobjímám…
Svým kamarádům/kám ´potřesu rukou´ (nejde jen o to rukypodání, je to jistá forma ´ubezpečení se´, že jsme kamarády 😉, ale neobjímám ani své kamarádky.
Mí/é kamarádi/ky taky nemají potřebu mne objímat.
A pokud to některou známou napadne (známého snad dosud nikdy 😉, tvářím se dost nevrle.
O nějakém líbání snad ani nemluvě – nemám rád ani takové ty náznaky ´muck-muck´ xichtem…

quentos

Jen ty opačného pohlaví, a to ještě jen ty nejlepší ;{)> se dvěma nejlepšími kamarádkami (někdejší a dnešní) nám to přijde úplně normální už od první chvíle, co se známe. Druhá nejlepší kamarádka si na to zpočátku trochu zvykala, ale pak už jí to přišlo taky normální, ba dokonce příjemné;{)> no a u třetí… no dobře, u té třetí v tom sexuální podtext trochu (dost) byl ;{)> ale dnes už moc není a taky si zvykla :{))>
Mně naopak připadá, že dneska lidi (a zejména ženy) vidí sexuální podtext úplně ve všem :{(> a zbytečně.

redy

Je to automatika nepřemejšlím o tom, a nevidím vtom žádnej podtext

pusinka50

Objímám a na obě tváře líbám jen ty nejlepší kamarády a kamarádky, těch je pár. Nerozlišuji ženy a muže a nikdy to nikomu nevadilo, ani v tom nevidí sexuální podtext. U známých a přátel, byť blízkých mému srdci, ale ne těch nejbližších, jen podám ruku

dejavu

Žádný sexuální kontext v tom nevidím a své přátele objímám velice ráda, jsem vysloveně objímací typ, mohla bych se tím živit 😁. I podle toho objetí poznáte, jak vás kdo rád vidí.

Nevíteto?

Ne, vůbec 🙂

anonym

KAMARÁD TAKY RÁD A NE,ŽE NE.
Doplňuji:
Největší kamarád je nevětší ku..va.

Pipka

JAK KTERÉ PŘÁTELE A NEMUSÍ BÝT OPAČNÉHO POHLAVÍ.