kapka

Objevili islámci stroj času?

http://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/verte-neverte/a-prece-se-netoci-tvrdi-islamsky-duchovni-o-zemi_333821.html#­.VOWXpkbhZ1L
Tento člověk musel nedávno přicestovat z hlubokého středověku. Má Islám učence, o kterých se zbytku světa ani nesní? Učence, kteří dokázali sestrojit stroj času a běžně ho používají? :O

Nejlepší odpověď
cochee

Uvědom si jednu věc: pro nás je rok 2015, pro islámský svět o 622 let méně, protože pro náš letopočet je pomyslným rokem 0 okamžik narození ježíška, ale pro muslímky je rokem nula okamžik, kdy prorok zdrhl z Mekky do Mediny. No a 2015 – 622 je kolik? No 1393. A to je co? No středověk ;)

Další odpovědi
Lamalam

Asi ano. Třeba právo šaríja je čistý středověk.

Pepa25

Vtipné 🙂
Přiznám se, že podobně vtipní mi připadají i někteří kreacionisté, např. Petr Hájek …

Drap

Pokud ho objevili, tak to prozatím úspěšně tutlají. Takových řečí najdeš spoustu od rádo by učenců . A nemusí to být ani muslim.

rigormortis

a jaký důkaz máte vy o tom, že se točí?
Jde o to, že jsou jednoduše nedůvěřiví a nevěří našim důkazům a tvrzením.

kapka

Rigormortis – To jako fakt? Neni ta odpoved vazne myslena, ze ne? :DD

rigormortis

Je to myšleno vážně…a stále jste na ni neodpověděli…jed­noduše nemáte kritické myšlení, přejímáte informace tak jak jsou.

Pro důkaz kulatosti Země nemusíme jít daleko, ale i tak to skoro nikdo neudělá, už je to taková samozřejmost, kterou vám podsouvají od mládí, že to berete jako pravdu…nějaký axiom.
Neříkám že Země není kulatá, ale říkám, aby jste se nad tím alespoň zamysleli proč to ten duchovní říká…proč je tak těžké vlastně dokázat jednotlivci (slovo dokázat je dost důležité, nejde jen o předání informace) že to tak opravdu je.