annas

Objeví se i nás křestní jméno Šeherezáda?

Pod vlivem turecké telenovely dala první Slovenka své dceři jméno Šeherezáda. Telenovela Tisíc a jedna noc má na Slovensku velký úspěch. Každý díl tureckého seriálu tam sleduje asi milión diváků. Jak informuje deník Korzár, jméno Šeherezáda dali rodiče zapsat do matriky v košické městské části Šaca. Jméno bylo zapsané v maďarské verzi jako Seherezádé.

Dali byste svému dítěti jméno z televizní telenovely?

Odpovědi
Kadee

Hrozné. Myslim, že ne. Tedy pokud by ta telenovela nebyla česká a nebyla tam česká jména.

hanulka11

chudák dítě k našim přijmením ,neumím si to představit

umíte si třeba představit Šehrezáda Bubáková .......

tom004

Neobjeví,protože už tu je. O jednom jsem slyšel před pár dny.

anonym

Takový José Armando Novák zní hezky,Nšo-či Karásková taky nezní ošklivě.(To ale není telenovela)

panenka

Šehrezáda je pěkné jméno i tá telenovela ale nikdy bych svému dítěti jméno Šehrezáda nedala.

vagra

To přece normálně uvažující rodič svému dítěti nemůže udělat!
Přitom máme tolik hezkých,českých jmen…
/např.Esmeralda…:-)/

Ella

pokud je to jméno v maďarské verzi, tak by ot mohlo znamenat, že rodiče holčičky jsou Maďaři a k maďarskému příjmení by to ani nemuselo znít tak špatně…
Ale sama bych dítě podle telenovely nepojmenovala, ani podle ničeho jiného – např. nějakého výrobku, firmy nebo tak, jako páni rodiče někde na severu Evropy – Google =/ no hrůza. Jim ot třeba přijde super, ale co chudák dítě, jak s tím bude žít?