Avatar uživatele
Wareg

Objektivita zpravodajství – politika

Jaký máte názor na objektivitu českých médií? Nepřijde Vám někdy, že moderátoři a hlasatelé občas „skrytě“ útočí a nesouhlasí s některými politickými představiteli a upřednostňují tak svůj názor před novinářským odstupem a objektivitou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, annas, anonym, david22 před 5133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ne vždy bývají objektivní, nejhorším příkladem, je snad jen Barbora Tachecí.....to je zážitek. Jinak já osobně,sleduji všechny dostupné zdroje,pak si na věc vytvořím svůj vlastní názor. Já bych nestraná asi nedokázala být,což je taky jeden z hlavních důvodů,proč bych nikdy takovou profesi nevykonávala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To je těžké.Asi ano. Ovšem musí být dost náročné zdvořile se usmívat,neprojevit se,když někdo blábolí hovadiny.Jsou to také lidi.Moderátoři.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luss

Prijde! Myslim, ze na to, aby moderator dokazal zachovat alespon pro divaka zdanlivou nestrannost, musi byt fakt velky profik. Je logicke, ze kazdy s nekym smypatizuje, ale nemel by to davat najevo. Napr.Moravce jsem vzdy brala jako profika, ale cim dal vic mi pripada, ze onu nestrannost kamufluje tim, ze utoci uplne na kazdeho. Take mi u nej hodne vadi, jak skace do reci, cimz tu diskuzi strasne hroti a dela ji nesrozumitelnou, agresivni a jakoby neposlouchatelnou. Ale zase je vzdy dobre informovany a pripraveny ptat se a argumentovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

objektivita v spravodajstve nejestvuje. Každý kto prispieva dáva do toho svoj subjektívny pohľad, či už slovom, písmom alebo obrazom

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

No mám tak nějak vysledováno, že objektivita ať se týká čehokoli ve zpravodajství jde spíš tak nějak bokem a hlavní je sledovanost a zájem toho zpravodajství.
I redaktor si tak trochu přidá. Nyní pryč od politiky, ale třeba normální kriminální čin, který redaktor sdělí divákovi. Na jedné stanici řeknou, že v Brně byla přepadena důchodkyně a lupič jí sebral celý důchod jak šla z pošty. Na druhé nejmenované stanici to řeknou asi takto. V Brně přepadl lupič nemohoucí stařenku a sebral jí celý důchod, když šla z pošty.
Je to sice úplně stejné, ale ta nemohoucí stařenka je jaksi víc přitahující než jen ta důchodkyně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano,tak tuto neobjektivitu jsem jednou zažil v pořadu „otázky Václava Moravce“ přímo od moderátora(což mne dost překvapilo),který byl nedávno ohodnocen cenou TýTý.A proto i na tyto pořady i když je sleduji celkem často,tak jsem opatrný v tom co kdo řekne a sám si vyhodnocuji odpovědi zúčastněných,dnes už není pomalu komu co věřit,asi tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Též moje věc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek