Ivetka303

objektiv na památky a budovy

Jaký objektiv doporučíte, pokud chci fotit památky, a potřebuju, aby se mi budova vešla do záběru a abych nemusela být kilometry daleko? To chce nějaký širokoúhlý ? Díky za rady, tipy..

Odpovědi
Pájo

Chce to objektiv širokoúhlý nebo až extrémně širokoúhlý, tzv. „rybí oko“.

Hlada

Ano. Ohnisko kolem 29mm přepočtených na kinofilm. Kratší už mají značné zkreslení, což u budov může vadit.

Děda Louda

Obecně to chce krátké ohnisko, nejlepší pak nějaký šifťák.
Doplňuji:
Pro ilustraci názorně, i když jen tak letem.
http://zrcadlov­kou.cz/co-umi-tilt-shift-objektivy