Komik

Objednávka z netu!

Chtěl bych se zeptat jak si mám něco objednat z netu?.
Nikdy jsem to nedělala a tak se toho bojím a chci vědět jak se to děla jak se posílají peníze atd..
Děkuju za odpověď!

Nejlepší odpověď
bolak

Najedeš na stránky obchodu, vybereš produkt, hodíš věc do košíku a zbytek už podle návodu.

Platba je pak možná buď z účtu na účet a nebo pokud nemáš účet, případně kupuješ něco extra drahýho jako je třeba trolejbus a máš bobky že by tě mohli okrást, tak si to můžeš nechat poslat na dobírku s mírným příplatkem.

Další odpovědi
quentos

z ČR, nebo ze zahraničí?
Pokud z ČR, peníze lze většinou (a nejjednodušeji) poslat bankovním převodem (z účtu na účet, popřípadě vkladem na účet, pokud sama bankovní účet nemáte – pak to ale chce připojit nějakou krátkou zprávu pro příjemce nebo variabilní symbol, aby příjemce věděl, co je to za peníze). Máte-li něco proti bankovním převodům, dají se příjemci většinou ukecat i na složenku či osobní převzetí v místě jejich bydliště.
Pokud ze zahraničí, nejlépe se peníze posílají službou PayPal http://paypal­.com/cz – příjemce je má hned, i kdyby byl na druhé straně světa, nikde se cestou neztratí a máte záruku vrácení peněz, pokud zboží nebude v požadované kvalitě.
Objednáváte-li přes aukční server (EBay, Aukro), není se čeho bát, protože po transakci můžete prodejci napsat hodnocení – a nikdo ho nechce mít špatné, tudíž podvod v drtivé většině případů nehrozí. Inernetové obchody už vůbec nechtějí mít špatnou reklamu.
Osobně jsem přes internet nakoupil 40×, z toho 30× ze zahraničí. Z těchto 40 případů jen jedinkrát se stalo, že zásilka nepřišla (kupodivu od tuzemského prodejce) – prodejce mi bez okolků peníze vrátil.

anonym

Já to vždycky řeším tak, že se s firmou domluvím mejlem a zašlu peníze z účtu na účet, včetně poštovného.

Michal Kole

Co všichni posíláte na Účet to vás okradou !!!

Platťe dobírkou, tam je riziko menší, ale zase je riziko, že pošlou cihlu a to už je důkaz že cihlu jste si neobjednali, když objednáváte třeba v prodejně PC.

Vy pošlete peníze aóbchod přestane komunikovat. Dokud nemá peníze tak komunikuje.

Dobírkáři jsou ve výhodě, že obchod pošle HNED a ne až za 3 dny, když příjdou peníze na účet.

čelsi

No tak jde to různými způsoby, ale popíši to. Nejdříve si musíte najít co chcete koupit a tam kliknout na dá do koše nebo košíku nebo tašky. Potom si dáte(většinou nahoře) košík.. a tam pokladna. Tam vyplníte osobní a kontaktní udáje a potom si můžete vybrat jestli chcete doručit na poštu, nebo pdl(to je do ruky) potom můžete platit na poště případně doručovateli peníze osobně, nebo přes účet, nebo kartou.