Objednávka z netu!

Chtěl bych se zeptat jak si mám něco objednat z netu?.
Nikdy jsem to nedělala a tak se toho bojím a chci vědět jak se to děla jak se posílají peníze atd..
Děkuju za odpověď!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Najedeš na stránky obchodu, vybereš produkt, hodíš věc do košíku a zbytek už podle návodu.

Platba je pak možná buď z účtu na účet a nebo pokud nemáš účet, případně kupuješ něco extra drahýho jako je třeba trolejbus a máš bobky že by tě mohli okrást, tak si to můžeš nechat poslat na dobírku s mírným příplatkem.

Další odpovědi:

Zlatý

z ČR, nebo ze zahraničí?
Pokud z ČR, peníze lze většinou (a nejjednodušeji) poslat bankovním převodem (z účtu na účet, popřípadě vkladem na účet, pokud sama bankovní účet nemáte - pak to ale chce připojit nějakou krátkou zprávu pro příjemce nebo variabilní symbol, aby příjemce věděl, co je to za peníze). Máte-li něco proti bankovním převodům, dají se příjemci většinou ukecat i na složenku či osobní převzetí v místě jejich bydliště.
Pokud ze zahraničí, nejlépe se peníze posílají službou PayPal http://paypal.com/… - příjemce je má hned, i kdyby byl na druhé straně světa, nikde se cestou neztratí a máte záruku vrácení peněz, pokud zboží nebude v požadované kvalitě.
Objednáváte-li přes aukční server (EBay, Aukro), není se čeho bát, protože po transakci můžete prodejci napsat hodnocení - a nikdo ho nechce mít špatné, tudíž podvod v drtivé většině případů nehrozí. Inernetové obchody už vůbec nechtějí mít špatnou reklamu.
Osobně jsem přes internet nakoupil 40x, z toho 30x ze zahraničí. Z těchto 40 případů jen jedinkrát se stalo, že zásilka nepřišla (kupodivu od tuzemského prodejce) - prodejce mi bez okolků peníze vrátil.

Já to vždycky řeším tak, že se s firmou domluvím mejlem a zašlu peníze z účtu na účet, včetně poštovného.

Zlatý

Co všichni posíláte na Účet to vás okradou !!!

Platťe dobírkou, tam je riziko menší, ale zase je riziko, že pošlou cihlu a to už je důkaz že cihlu jste si neobjednali, když objednáváte třeba v prodejně PC.

Vy pošlete peníze aóbchod přestane komunikovat. Dokud nemá peníze tak komunikuje.

Dobírkáři jsou ve výhodě, že obchod pošle HNED a ne až za 3 dny, když příjdou peníze na účet.

No tak jde to různými způsoby, ale popíši to. Nejdříve si musíte najít co chcete koupit a tam kliknout na dá do koše nebo košíku nebo tašky. Potom si dáte(většinou nahoře) košík.. a tam pokladna. Tam vyplníte osobní a kontaktní udáje a potom si můžete vybrat jestli chcete doručit na poštu, nebo pdl(to je do ruky) potom můžete platit na poště případně doručovateli peníze osobně, nebo přes účet, nebo kartou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.