Cindy

Objednávka – písemná forma

Dobrý den, musí mít objednávka písemnou formu? Odběratel u nás na prodejně odebral zboží, vystavili jsme mu faktury a on je odmítá zaplatit, že nemáme objednávku. Jak doložit, že zboží skutečně odebral, když dělá mrtvého brouka?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

No myslím, že objednávku nepotřebuje on, ale vy. On by spíš potřeboval dodací list kde potvrdil příjem zboží a na základě kterého jste vystavili fakturu.

Další odpovědi
ReHu

Také si myslím, že je důležitější potvrzení o převzetí.
Pokud zboží přebíral u vás na prodejně, jak píšete, měli byste mít od zákazníka potvrzený dodací list či jiný doklad o převzetí zboží.
Samotná objednávka nedokazuje to, že bylo zboží dodáno či předáno.