Objednají-li se dveře, které mají nahradit původní, tak seženou i variantu, která lze dosadit do původních pantů/futer?

Jde mi o to, že bych chtěl dveře zastaralé vyměnit za pěkné nové, ale jejich typické rozměry o pár centimetrů nesedí. Moje dveře mají šířku 84,5. Nové dveře mají 80, což je málo, ale dokážou sehnat takové, které tam půjdou? Či vzít raději rozměr 90cm? Oni snad nenabízí něco mezi. Prostě příklad 80,90,100 šířky, ale když má někdo původní dveře s rozměrem 84,5, tak se nedá nic dělat amusí se udělat nová futra a panty?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka neni dostatečně přesná. Nevíme, zda se jedná o dveře vnitřní či vnější, zda jde o dveře běžné/papírové/, o dveře z masivu, plastové, nebo dveře z nějakého důvodu speciální. Zručný řemeslník ti vyrobí, nebo upraví v podstatě každé dveře. Chce se to jen dohodnout a sjednat cenu. Záleží i na typu a materiálu zárubní. Pokud jsou dveře atypické a budeš je chtít nahradit běžnými stavebními, tak může být rozměrový problém. I takové však jdou upravit. otázkou je, zda v takovém případě nebude výhodnější, nechat takové dveře zhotovit na míru.

Kepler

Drap: určitě by bylo levnější nechat si udělat dveře na míru, než bourat futra. Každý výrobce by to měl umět.

Drap

To určitě. Tak jsem to taky se snažil napsat. Z otázky jsem vyrozuměl, že futra chce zachovat. Problém je jen u běžných/papí­rových/ stavebních dveří, které výrobce na míru nezhotoví a při jistých mírách mají řemeslníci problém dveře upravit, protože při úpravě rozměru odříznou jediné dřevěné výztuhy. Vevnitř je pouze papírový prolis a plášťové části je problém z něho sundat a vrátit zpět.

anonym

No a ty staré dveře bych mohl nechat od nich použít ve smyslu, že mám jeden pokoj ve kterém jsou posuvné dveře taková ta harmonika styl, tak jestli by tu harmoniku mohli oddělat a přidělat tam futra s panty (případně malinko bourat atd co by bylo třeba) a přidělat tam ty staré dveře? Udělali by takovouto věc i samostatně mimo tamtěch dveří?