Pájo

Obezdívka krbové vložky šamotovými cihlami…jakou maltu použít na zdění?

Chci do budoucna pořídít litinovou krbovou vložku a obezdívku vyzdít ze šamotových cihel. Myslíte, že stačí normální (o něco „mastnější“ = více cementu) malta nebo mám použít nějakou speciální spojovací maltu nebo tmel (např. Kamplast, regnalit…)?
Díky za radu(pokud možno odbornou).

Nejlepší odpověď
Emefej

Dala by se namíchat malta přímo z práškového šamotu nebo z vysokopecního cementu (cement třídy III., má červený potisk na obalu).

Zdroj: www.emefej.cz/druhy-cementu/

Další odpovědi
Sůwa

Existuje šamotová maltová hmota „Rudokit“, nedávno jsem četla, že se stále prodává. Je v krabicích už v pastovité konzistenci, takže se do ní nic nepřidává. S tím jsme spojovali šamotové cihly v krbu už asi před 25 lety a drží stále stejně.