Avatar uživatele
Toruk

Obejde se „umělé maso“ bez utrpení zvířat?

V úterý vyšel na Novinkách článek o blížící se výrobě umělého masa. Základem technologie by mělo být odebrání vzorku 10 000 buněk živé krávě. Má otázka: bude přitom to zvíře trpět, může to mít pro něj nějaké následky? Pokud ne, je to dobrá alternativa i z ekonomických důvodů.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/237696-vyroba-umeleho-masa-ze-zkumavky-ma-zacit-pristi-rok.html?ref=os­tatni-clanky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, kapka před 4676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

V tom článku je i odpověď na tvou otázku.Je potřeba lépe číst.Kdyby jeden vzorek byla jedna kráva tak se to vyplatí a zachrání se jich mnohem víc než této době.

Umělé maso by mohlo naopak svět nakrmit, protože podle propočtů, které provedli výzkumníci na univerzitě v Utrechtu, je možné z jednoho vzorku kmenových buněk získat během dvou měsíců 50 tisíc tun masa.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/237696-vyroba-umeleho-masa-ze-zkumavky-ma-zacit-pristi-rok.html?ref=os­tatni-clanky

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Včera jsem na uvedenou problematiku reagoval následujícím příspěvkem:

Je velmi pravděpodobné, že za několik desítek let budou naši potomci na nynější populaci pohlížet jako na barbary, kteří kvůli „žrádlu“ týrali a morbidním způsobem zabíjeli téměř všechno živé kolem sebe. Maso z přírodní produkce pak bude podpultovka prodávaná za příšerné peníze. Přiznávám bez mučení, že jsem masožravec každým coulem, ale i dnes se mně ekluje např. jíst mláďata /kůzlata, holoubata, selata, atd/. Něco ve mně vyvolává lítost, že jsem zavinil smrt těchto drobečků, kteří ani nepoznali svět – už asi blbnu. Podotýkám, že jsem byl docela zklamán zcela zanedbatelnou odezvou.
Jinak odebrání zmiňovaného vzorku je jen malý „štěp“, které zvíře ani nepocítí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mathes

10 000 buněk je nepatrné množství. Tak malé, že je pro člověka stěží viditelné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek