Toruk

Obejde se „umělé maso“ bez utrpení zvířat?

V úterý vyšel na Novinkách článek o blížící se výrobě umělého masa. Základem technologie by mělo být odebrání vzorku 10 000 buněk živé krávě. Má otázka: bude přitom to zvíře trpět, může to mít pro něj nějaké následky? Pokud ne, je to dobrá alternativa i z ekonomických důvodů.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/237696-vyroba-umeleho-masa-ze-zkumavky-ma-zacit-pristi-rok.html?ref=os­tatni-clanky

Nejlepší odpověď
dědapetr

V tom článku je i odpověď na tvou otázku.Je potřeba lépe číst.Kdyby jeden vzorek byla jedna kráva tak se to vyplatí a zachrání se jich mnohem víc než této době.

Umělé maso by mohlo naopak svět nakrmit, protože podle propočtů, které provedli výzkumníci na univerzitě v Utrechtu, je možné z jednoho vzorku kmenových buněk získat během dvou měsíců 50 tisíc tun masa.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/237696-vyroba-umeleho-masa-ze-zkumavky-ma-zacit-pristi-rok.html?ref=os­tatni-clanky

Další odpovědi
dudu

Včera jsem na uvedenou problematiku reagoval následujícím příspěvkem:

Je velmi pravděpodobné, že za několik desítek let budou naši potomci na nynější populaci pohlížet jako na barbary, kteří kvůli „žrádlu“ týrali a morbidním způsobem zabíjeli téměř všechno živé kolem sebe. Maso z přírodní produkce pak bude podpultovka prodávaná za příšerné peníze. Přiznávám bez mučení, že jsem masožravec každým coulem, ale i dnes se mně ekluje např. jíst mláďata /kůzlata, holoubata, selata, atd/. Něco ve mně vyvolává lítost, že jsem zavinil smrt těchto drobečků, kteří ani nepoznali svět – už asi blbnu. Podotýkám, že jsem byl docela zklamán zcela zanedbatelnou odezvou.
Jinak odebrání zmiňovaného vzorku je jen malý „štěp“, které zvíře ani nepocítí.

mathes

10 000 buněk je nepatrné množství. Tak malé, že je pro člověka stěží viditelné.