simko

Obdržení řidičského oprvávnění skupiny B v 17-ti letech

Zdravím někde jsem se doslechl že řidičák je možné dostat už v 17-ti,ale podmínkou je aby na místě spolujezdce seděla osoba starší 30 let nebo osoba která ma řidičák minimálně 3 roky.Na internetu jsem nic nenašel.Nevíte někdo o tom něco?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak zapřemýšlej – kde´s takovou ptákovinu zaslechl…
;-D

Další odpovědi
anonym

Stačilo se zeptat na netu. Doufám, že tam najdeš odpověď na svůj dotaz:

Podmínky pro získání řidičského oprávnění
Řidičské oprávnění je možné udělit pouze osobě, která dosáhla věku stanoveného zákonem, je zdravotně i odborně způsobilá k řízení motorových vozidel, má na území ČR trvalý nebo přechodný pobyt v trvání nejméně 185 dnů, není ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel a splňuje další podmínky stanovené zákonem (např. pro získání skupiny řidičského oprávnění C musí být žadatel již držitelem skupiny řidičského oprávnění B apodobně – viz § 91).

Řidičské oprávnění je možno vydat osobě, která je starší:
15 let pro skupinu AM
16 let pro skupinu A1
17 let pro skupinu T a podskupinu B1
18 let pro skupiny A s omezením, B, B+E, C, C+E a podskupiny C1 a C1+E
21 let pro skupiny A bez omezení, D, D+E a podskupin D1 a D1+E
Zdravotní způsobilost žadatele k řízení motorových vozidel posuzuje registrující praktický lékař, lékař zařízení závodní preventivní péče nebo kterýkoli praktický lékař u osoby, která nemá registrujícího lékaře nebo lékaře zařízení závodní preventivní péče. Dokladem o provedení přezkoumání zdravotní způsobilosti žadatele je výše uvedenými lékaři vydaný „Posudek o zdravotní způsobilosti žadatele k řízení motorových vozidel“, tak jak stanovuje vyhláška č. 277/2004 Sb., o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

HonzikPernik

Počkej si do vosumnácti, není kam spěchat prosimtě!

Hamon

Ano, tohle byl návrh, který se neujal, přesto si na něj pamatuju.
ŘP B můžeš dostat před osmnáctým rokem, ale budeš v něm mít poznámku že B smíš řídit až po… Měl jsem to samé, když jsem dělal víc skupin najednou už v šestnácti.

Karfik

Buď si z tebe někdo dělal prdel nebo jsi možná jen špatně rozuměl. Řidičák skupiny B před dovršením 18 let mít nemůžeš. ALE, můžeš si ho před dovršením 18 let udělat, s tím, že ho dostaneš až po dovršení 18 let. Nejlepší bude, když zavoláš do jakékoliv autoškoly a tam ti poradí.

honza19hk

udělat si ho můžeš ale jezdit nesmíš.Počkej do 18 let,pak to máš bez problémů,teda pokud projdeš autoškolou.

gagaga

Mozna se neco takoveho chysta i u nas ? :)
V Nemecku je tohle bezne uz nekolik let .. je to tam jak pisete, plus se udeluji vyjimky ( znam jednu slecnu osobne , ktera ji ma ) , ze bydli na vesnici – 7 km od vlakoveho nadrazi , kde jezdi 2 autobusy za den a ta uz smi jezdit sama, bez doprovodu. Ale : pouze smer od domu k nadrazi. Nesmi zajet nikam jinam. Ani na nakup, ani k benz. pumpe.
Dale pak pokracuje do uceni vlakem. Auto nechava na nadrazi. :)

  • iv-