Avatar uživatele
mir2

Obchodování na Aukru, Fléru a podobných stránkách

Dobrý den, prosím o radu ohledně prodeje na Aukru, Fléru a pod. Chtěl bych prodávat své výrobky, ale nemám založenou živnost. Mohu i přes to prodávat mé výrobky, když bych si prodejem vydělal třeba jen 500 – 2000 Kč měsíčně, aniž by mi hrozily např. od státu nějaké sankce? Případně existuje nějaká forma živnosti, která by se mi vyplatila zakládat i při takto nízkém zisku? Děkuji za odpovědi.
PS: nevím, zda jsem nehledal špatně, ale v podmínkách uvedených stránek jsem info podobné tomuto tématu nenašel.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3767 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Aukční portály prodej pouze zprostředkovávají. Neřeší podnikatelskou činnost prodejců. Jak je definováno podnikání se dočtete v Živnostenském zákoně. Nesouvisí s výší zisku. Ostatní se dočtete v Zákoně o daních z příjmů.
Příležitostný příjem do 20000 Kč se nedaní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Hlada má pravdu, příležitostný příjem do 20.000 Kč ročně se nedaní
(není nutné podávat daňové přiznání).

V tomto případě však nepůjde o příležitostný prodej ani o příležitostný příjem.
(Pozor, za určitých okolností může být podnikáním i činnost provozovaná pouze sezónně, pár dnů v roce a se ziskem do 20.000 Kč ročně.)

Budete prodávat své výrobky za účelem dosažení zisku. Pro výrobu a prodej budete potřebovat živnostenské oprávnění. Za neoprávněné podnikání hrozí dost vysoké pokuty.

A vězte, že FÚ si Aukro, Fler i další podobné weby hlídá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek