Lucimia

Obchodní dům IKEA

Slyšela jsem, že je nábytek v IKEE nekvalitní a proto že je tam tak levný. Přitom mně se tam některé věci líbí a nakupuji tam. Co si o tom myslíte? Kde jinde nakupujete než v IKEE?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já,když už náhodou něco potřebuji,tak kouknu sem…http://ww­w.euronabytek­.cz/,ale záleží na tom od kud jste. Tohle je prodejna v Praze,mají tam občas zajímavé věci. Je to nábytek,který pochází ze skladových výprodejů nebo nábytek z likvidace expozic na veletrzích a výstavách. Mají to levné,občas nepatrně poškozené.

Další odpovědi
BEAES

Ono asi jak které zboží, pokud ráda obměňujete nábytek,tak to stačí,ale kvalita to zaručeně není, musím ale uznat, že některé doplňky do bytu mají moc pěkné, jezdím tam spíše pro inspiraci a právě ty maličkosti.

atriplex

Já jsem naprosto spokojený. Mám celý byt ala Ikea a nikdy žádný problém nebyl.

Paeony

jediný důvod proč jít do IKEA nábytku je specifický styl. nábytek není ani kvalitní, ani výrazně nekvalitní. Je to prostů průmer, klasické materiály – často demont, tedy kvalita je závyslá na kvalitě montáže. Dřevotřísková deska od IKEA nebo od kohokoliv jiného bude stále dřevotřísková deska.. Pokud vám nejde o styl a o konkrétní IKEA výrobek, osobně bych vám poradil najít podobný výrobek levnější varianty (IKEA dík svému „jménu“ trošku předražuje mnohdy obyčejné průměrné kousky..) – toť můj názor.. ;)

oskar

Ja bych řekl,že maji přeplněne sklady a potřebuji se toho zbavit.

Wareg

Nábytek IKEA je podle mě opravdu vyroben z „levných“ materiálů. Stačí se pozorněji podívat na zpracování, pouhým okem a použitím selského rozumu je většinou jasné, že za tu cenu by se kvalitní materiál nedal tak jednoduše prodávat. IKEA vyniká hlavně v tom, že jejich produkty jsou levné (levné, z levných materiálů) a jednoduše smotnovatelné. Velký problém je v tomto státě ten, že neexistuje moc velká konkurence ve středové hladině, kde by se udržela cena / kvalita. Buď šunt z IKEA nebo předražená kvalita.

ReHu

Pokud se týče nábytku, tak si také myslím, po tom, co jsem se více zahleděla na zpracování, že moc kvalitní není. Ale protože je jiný, než v běžných obchodech, je tu možnost, použít pouze např. přední dvířka, která se vám líbí a zybtek může dotvořit šikovný truhlář.
Doplňků mají spoustu a pěkných a ty zase tolik nestojí.
Co se týče nákupů, záleží na tom, jaký nábytek kupuji. Ale třeba Asko mě také nenadchlo.

restauro

V Ikei mají moderní pěkný nábytek,ale platí jako vždy že cena je přímoúměrná kvalitě.Navíc většina nábytku je montovaná dřevotříska.Z dře­votřísky se vypařují formaldehydová lepidla,a pokud se vám poškodí,je téměř neopravitelný.Já nakupuji starší nábytek z masivního dřeva z bazaru,který si opravuji.O Ikei se říká že je to nábytek pro jednu generaci,nebo pro přechodné období.Tedy ne napořád.Také uvažte zatížení životního prostředí a údajným zaměstnáváním dětí pro dosažení nízké ceny..

Stehovani Cz

S touto firmou nemám žádné zkušenosti. Mám zkušenost z jiného obchodu v Praze https://www.ru­ma.cz/ Zdarma poskytuji dopravu a montaž. Rychlá reakce na objednávku a doručení.