Leslie

Máte nějaký objektivní názor na "OA a VOŠ cestovního ruchu s právem státní jazykové zkoušky?

Obchodní akademie Karlovy Vary

Krásné odpoledne/večer,
chtěla bych se vás zeptat, zda máte nějaký objektivní názor na „OA a VOŠ cestovního ruchu s právem státní jazykové zkoušky“? Dcera se naň rozhodla jít (přesněji na OA do 1. ročníku SŠ) a podat zápisový lístek. Slyšeli jste o ní nebo znáte někoho, kdo by mohl posoudit, zda se jedná o školu tak „vyzdvyženou“ jak se u nás povídá a nebo toto tvrzení vyvede z omylu či by jste to dokazali posoudit sami?:-)
Děkuji předem za Vaše odpovědi

Odpovědi
da ny

Záleží na tom, co chce dělat nebo studovat v budoucnu ;)
Pokud se !spokoj"í např. s prací recepční v některém z upadajících lázeňských hotelů…
Je snad jednou z nejstarších škol tohoro typu (cestovní ruch) o jejím vyzdvižení mi není nic známo… Škola (maturita), jako jiné… Pokud bude chtít studovat dál, je vhodnější zvolit si renomovanou a státní VŠ (připravit se bde muset na přijetí raději sama, tento typ SŠ ji dostatečně nepřipraví).
Jestli tam dcera bude chodit a studovat ráda a s nadšením, proč ne…
VOŠ =často záchytný bod pro ty studenty (bydlící v okolí), kteří neuspěli při přijetí na jiné VŠ. Mohou jezdit též jako stewardi SA.
Prodávat může s OA v každém obchodě.

Doplňuji:
oprava: …„spokojí“ s prací recepční (náročnou a nedoceněnou)…