Občanství jiného státu

Dobre , rekneme ze byl ve spatnou chvili na spatnem miste. Dotycny byl odsouzen pred 5 lety za trestny cin ktery se stal pred deseti lety. on sam se primo neucastnil trestneho cinu , jen byl pritomen , tudiz byl odsouzen za spolupechatelstvi v trestnem cinu vydirani . soud nebral na jeho vypoved podtaz, vytvoril si vlastni film jak se vse odehralo a podle toho vsechny odsoudil. je nejaka cesta jak dotycneho z tohoto problemu dostat ven? dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
anonym

5let a kdy mel nastup do vezeni?Pokud se vyhyba, tak si skodi.Pokud jeste nebyl nastup,tak se bojuje vsemi prostredky-napadeni soudu,nesouhlas z rozsudkem,od­volavaci a dovolavaci soud,treba az k nejvyssimu.Musi to podat ve svuj prospech a mit dukazy,svedky.Je to slozite a zdlouhave.Mozna to chce pravnika-jinak to nevidim.

Další odpovědi
led

Neviem, čo to má spoločné s občanstvím.
Ak sa to stalo v zahraničí a dotyčný bol súdený miestnym súdom, ktorý postupoval podľa zákonov svojej krajiny, musí sa spojiť s ambasádou svojho štátu a požiadať o právnu pomoc.