Avatar uživatele
Klarushka

Občanství .

Chtěla sem jse zeptat: Byla jsem občanem ČR jsem narozena v ČR , ale ovšem české občanství jsem si kvuli pobytu a životu v Belgii změnila na belgické občanství. Ted bych jse chtěla vrátit spatky co čech , ale ovšem jen na určitou dobu což je cca pul roku nebo rok. Mám máleho 2 měsíčního syna. Tak jsem se chtěla zeptat stojí za to měnit jsi občanství kvuli pobytu na rok v čechach?
Doplňuji:
Moc děkuji za radu:) Ale jeste jedna otázka jak je to s příspěvky na malého mam na něco narok nebo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5068 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sobol

Nestojí to za to, protože až uvidíte co je tu za bordel, budete se chtít rychle vrátit 😁
Teď vážně, nemyslím si, že by to měla být překážka v ročním pobytu v ČR, jako cizinec zde můžete vykonávat téměř vše co občan ČR i podnikat a dávat děti do škol.
Doplňuji:
Pokud zde budete pracovat a odvádět „české“ daně tak máte nárok i na rodičovský příspěvek (počítá se z výše mzdy). Jakožto Belgický občan byste měla mít nárok na příspěvek ze své země i když jste v zahraničí, proto si zjistěte kde je rodičovský příspěvek vyšší jestli v Belgii nebo v Čechách, protože ho můžete pobírat jen z jedné země. (takhle to funguje v okolních EU státech Polsko, Slovensko, … lidé s cizím občanstvím pracující u nás si vyberou rod. příspěvek, který je pro ně výhodnější, ve dvou zemích naráz ho totiž pobírat nelze, takže počítám, že v Belgii to bude stejné).

Upravil/a: sobol

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lorja

Nepíšete,jestli jste získala občanství sňatkem.Třeba Vám napoví odkazy:http://www.mzv­.cz/sydney/cz/kon­zularni_infor­mace/statni_ob­canstvi_cr/ob­noveni_lhuty_pro_na­byti_statniho_ob­canstvi.html
http://www.mzv­.cz/paris/cz/kon­zularni_infor­mace/statni_ob­canstvi_cr/dvo­ji_obcanstvi/in­dex.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek