občanský průkaz pro dítě

Je možné , aby dítě mladší patnácti let mělo svůj vlastní průkaz totožnosti , který by byl plnil obdobné funkce jako občanský průkaz pro strší 15.let a dospělé?

Nejlepší odpověď
beer

Ano, vydávají se občanské průkazy se strojově čitelnými údaji občanům mladším 15 let s dobou platnosti na 5 let, vyhotovený OP pro občana mladšího 15 let může převzít jeho zákonný zástupce.
http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Další odpovědi
terry

Je to, jak píše beer.

Jaké typy občanských průkazů se vydávají

občanské průkazy se strojově čitelnými údaji občanům mladším 15 let s dobou platnosti na 5 let a občanům starším 15 let s dobou platnosti na 10 let. Občan si může zvolit, zda požádá o vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem nebo bez čipu,

hanulka11

ne to nelze ,občanský průkaz se vydává až od 15 let
jedině může mít svůj vlastní pas

ondra07

Obč. průkaz mít nemůže, ten až od 15-ti let. Může mít svůj pas a nebo třeba průkazku pojišťovny, kde jsou uvedené informace o něm :) …