Občanský průkaz

Při vyřizování nového OP z důvodu změny trvalého bydliště na mě úřednice požadovala list vlastnictví z katastru nemovitostí a nebo darovací smlouvu, podle které jsem nabyl nemovitost, do které se stěhuji. Nenašel jsem žádný právní předpis ani zmíňku o tom, že bych toto měl doložit. Ona se ohrazovala jakým si školením, že po novu to takhle musím doložit. Jak je to doopravdy?
Děkuju. Pavel

Nejlepší odpověď
kropitko

ANO úřednice měla pravdu.......­........ 1Kde si trvalé bydliště změnit

K trvalému pobytu se můžete
přihlásit na matrice příslušného magistrátu, na úřadech jednotlivých městských částí nebo obvodů, případně také na obecních úřadech.
2Kdo se může přihlásit k trvalému pobytu:

  • občan České republiky starší 15 let nebo jím pověřený zmocněnec na

základě ověřené plné moci

  • zákonný zástupce za občana zbaveného způsobilosti k právním úkonům

zákonný zástupce
za občana mladšího 15 let, popřípadě pěstoun

  • zákonný zástupce za občana, jehož způsobilost k právním úkonům byla

rozhodnutím soudu omezena tak, že není způsobilý ohlásit změnu místa

trvalého pobytu
3Co si vzít s sebou

Potřebné doklady pro změnu – přihlášení trvalého pobytu jsou:

  • vyplněný a řádně podepsaný přihlašovací lístek (tiskopis) k trvalému

pobytu

  • stávající (platný) občanský průkaz
  • rodný list
  • potvrzení o vlastnictví nemovitosti nebo souhlas vlastníka nemovitosti k

přihlášení trvalého pobytu
(výpis z katastru nemovitostí
, případně platná
nájemní smlouva
)
4Správní poplatek

Při přihlášení nebo změně trvalého pobytu se platí poplatek ve výši 50 Kč. Osoby mladší 15 let jsou od tohoto poplatku osvobozeny.

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-si-zmenit-trvale-bydliste.html

Další odpovědi
Nave

ted presne nevim jak to je presne,abych nelhala.ale kdyz se neni bydliste.tak by clovek mel mit s majitelem domu-bytu,ze tam muze bydlet podepsane na urade a nebo proste nejak dokazat ze to je napsane na vas-napr.ta darovaci smlouva.