tehen

Občanský průkaz

dobry den prosim vas jsem slovenka a potrebuji si obnovit obcanku!nevim jestli muzu zde v cechach pozadat cizineckou policii,nebo musím na slovensko?muj email!tehen@e­mail.cz dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud by se jednalo o pas, tak to můžete vyřizovat i v cizině, ale občanský průkaz si musíte vyřídit jen doma.

Mohla byste si ušetřit jednu cestu, a to příslušný formulář (vámi podepsaný) předložit na obecní úřad zprostředkovaně cizí osobou (alespoň v Česku to lze).

Ale pro novou občanku si musíte příjít osobně.

Další odpovědi
deny555

To je pravda,občanka se dá vyřizovat jedině osobně.