Avatar uživatele
Registrovaný

Občanské sdružení udělalo na valné hromadě usnesení, v rozporu se Stanovami sdružení. Co platí?

Valná hromada nezměnila stanovy sdružení, ale usnesla se v jednom bodu proti stanovám. Je to možné? Platí stanovy?Děkuji!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud nikdo nevznese v zákonné lhůtě námitku, tak platí to, co schválila valná hromada, byť by to bylo v rozporu se stanovami.

------------------------

Považuje-li člen sdružení rozhodnutí některého z jeho orgánů(...) za odporující stanovám, může do 30 dnů ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 6 měsíců od rozhodnutí požádat okresní soud o určení, zda je takové rozhodnutí v souladu se zákonem a stanovami.
/§ 15 zákona o sdružování občanů/

Zdroj: http://www.pravnik.cz/uplna-zn eni/uz-86.html

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.