lucille

občanka – musím ji s sebou tahat uplne všude??

ahoj, v červenci dostannu občanku a zajimalo by mě jestli ji musím nosit pořád u sebe rodice rikají ze musím…ale to ji musím mít i když pujdu například na bazén a budu mít na sobe jen plavky tak to ji taky musim sebou tahat v ruce??? ☹

Nejlepší odpověď
annas

Tato otázka už na odpovědích byla. Podívej se na stránku. Tam se dovíš víc.

Občanský průkaz s sebou nemusíš nosit, ale kdyby se něco stalo, musíš prokázat svou totožnost. Jak jinak než občanským průkazem.
Na bazéně lze cennosti a doklady uschovat u šatnářky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obcansky-prukaz-14