marci1

Obáváte se toho, že USA a EU budou jeden trh ?

http://tn.nova­.cz/clanek/usa-a-eu-jako-jeden-trh-vezou-geneticky-upravene-potraviny.html
Doplňuji:
Proč ale jednání o TTIP probíhají do značné míry tajně, respektive s preferencí lobbistických skupin ? Vlastně nic o tom nikdo nic neví a to tvrdí i poslanci ČR. ☹

Nejlepší odpověď
dudu

Určité obavy jsou sice logické, ale stále narůstající počet a rozsah ložisek střetů hrozí přerůst až ve 3. světovou válku. Možnému konfliktu rozdílných kultur nelze čelit jinak, než sepětím vojenským, ale i ekonomickým. A vězte, že jsem při smyslech když doplním, že v docela blízké době bude nezbytná spolupráce nejen USA a Evropy, ale též Ruska!!

Další odpovědi
gecco

Ne…
Resp. – určitě ne v kontextu toho, o čem ´informovala´ Nova – to jsou jen bláboly, které mají patřičně ´vyděsit´ diváky (a čtenáře), aby jimi bylo možné snáze manipulovat.
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Protože obchodní jednání se vždy vedou do jisté (značné) míry utajeně – s ohledem na možné zájmy stran, které k jednáním nejsou přizvány (neprozrazují se – jednající ´protistraně´, možné další – separátní, dohody) – to je běžné vyjednávání. Řekl bych, že nejvíc jsou z utajenosti ´nervozní´ právě ty ekonomiky, které nejsou přizvány – z významných zejména Čína a Rusko.
A – „vlastně nic o tom nikdo nic neví“:

  • jednak by to „nikomu“ (ani těm ´našim´ poslancům) nic neřeklo
  • právě z důvodu vyjednávání (u nás se všecko ´rozkecá´)

___
V podstatě – pokud jde o průnik ekonomických lobby do evropské (či snad dokonce naší) politiky – se nemáme moc čeho bát – smlouvy, které už máme uzavřeny např. na ochranu investorů (ekonomických zájmů „korporací“…) na našem ´trhu´ už existují – a, domnívám se*), že dostatečně ´tvrdé a striktní´ (viz např. arbitráž CME – ČR ohledně neochránení investic do Novy, kterou ČR prohrála) – o tohle tu nejde…
___
*) domnívám se, o faktech vím taky ´kulový´
😉

arygnoc

je to ďalší krok k superglobali­zácii.

k usa a európe sa nutne budú musieť pripojiť ázijskí tigri, rusko, južná amerika a austrália.
ako posledná príde na radu chudobnejšia afrika, keď sa ovšem do tej doby nepresťahuje do európy.

prirodzený vývoj kapitalistickej vlády (nie brané ideologicky, ale ekonomicky), pretože iný vývoj už prakticky nie je ani možný.

;-Q