Zlatý

"Obama chce ušetřit čtyřicet bilionů dolarů". Taky vám to přišlo podezřelé?

Po snadném vygooglování zprávy v originále bylo vše nad slunce jasné - chce ušetřit "$ 40 billion" , tedy (v americké angličtině) čtyřicet MILIARD. Kolikrát nás už takhle ti "úžasní" překladatelé mystifikovali?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak s tímhle mám dodneška problémy, věčně se mi to plete, ač vím, že jakmile dojde na "billion", bude tam nějaká zrada. Některý věci se prostě zapamatovávaj děsně těžko.
Podobně šílenej problém se vyskytuje v hudbě - kytarovej akord, v angloamerickým prostředí značenej jako B, Bmi atd, se u nás značí jako H, Hmi atd. Když vidím na cizí stránce B, automaticky sázím H a většinou to zní, takže si do zpěvníku píšu po česku - H. Problém nastane, když podle mýho zpěvníku hrajou cizinci... nedávno se mě zoufale ptal Belgičan, co to tam proboha mám, že to vůbec nezní :)

Další odpovědi:

Zlatý

Nie je to prvý prípad. To len dokazuje, že každú informáciu hlavne o USA, treba preverovať. Najlepšie porovnať originál s prekladom. Komu teda veriť?
Ale, aby nebolo len na našich "prekladateľov", napíšem o anglických:
Pred cestou do Veľkej Británie som emailom poslala požiadavky na materiál o dĺžke 18m (meter). Po príchode na miesto mi s radosťou ukázali materiál o dĺžke 18 yardov. Tiež zle pochopenie meter-yard

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.