funky

O2 Internet. Místo 8 Mbit je rychlost 4 Mbit. Co s tím?

Nejlepší odpověď
Hlada

Reklamovat. Jestli vaše linka neumožňuje vyšší rychlost, nemá smysl platit něco, co nedostáváte.
Deklarovanou rychlost ale ADSL od kyslíku nikdy nedosahuje. Je tam omezení vedení od ústředny a agregace 1:50.
Doplňuji:
Volal jsem na technickou podporu, mám nové informace.
Agregace je pořád 1:50. V praxi to ale neznamená snížení na jednu padesátinu. Krátkodobé snížení rychlosti na polovinu ještě není důvodem k reklamaci. Jsou ale ochotni zapnout měření na konkrétní lince a podle výsledku zajistit nápravu.
Zavolejte 800 184 084 a dohodněte se s nimi.

Další odpovědi
dědapetr

Obrátit se na operátora.

anonym

než se na operátora obrátíte dobře si zmapujte konkurenční možnosti připojení budete mít daleko lepší vyjednávací pozici.
Skoro vždy platí pravidlo, že ten největší nabízí také tu nejméně výhodnou službu. Podle velikosti O2 pak tedy velmi pravděpodobně máte tu nehjorší možnou přípojku v regionu 🙂

ostatní možnosti připojení
http://www.in­ternetprovsechny­.cz/wifi/

Michal Kole

Upřesním Hladu, agregace 1:50 je moc, nevím přesné číslo, každý operátor to může mít jinak a je to proměnné v čase, ale někde jsem četl že O2, o kterém je řeč má 1:20. Ale možná to změnily.

Dále, reklamací si moc nepomůžete, protože smlouva je psaná tak právně čistě, že i když dostanete poue pár kilobytů jako u modemu 56kbps tak operátor reklamaci zamítne jako neoprávněnou a ještě budete platit servisní zásah technika.

Nejlepší je pohrozit odchodem ke konkurenci, a výslovně konkurenci zmínit a ukázat výsledky nějakého nezávislého meření, to někdy pomůže, že operátor Vám dá za stejnou cenu nebo výraznou slevu dražší službu, s lepšími parametry nebo Vám dá slevu na modernější modem s ADSL2+.

Když se jedná o O2, zkuste jím napsat na forum

http://www.o2­.cz/osobni/fo­rum/

Třeba O2 Guru Mirek, Sandra, Petr, Jirka něco vymyslí, jak zrychlit.

Co nová služba VDSL ? Třeba dostanete slevu. Vy si jen vyměníte modem, veškeré další činnosti musí udělat O2 na ústředně