Avatar uživatele
anonym

O mrtvých jen dobře?

Dnes zemřela herečka Antonie Hegerlíková. Jedna z těch hereckých „kolegů“, která podepsala návrh trestu smrti pro kolegyni Jiřinu Štěpničkovou ( trestný čin opuštění republiky- komunistický paragraf).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, anonym, Damiana, briketka10, anonym, zzzzz, KlárkaT před 4115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

O mrtvých jen dobře.
Pokud jim to někdo nemá sílu říci ještě za jejich života, po jejich smrti ať mlčí dál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Tohle pořekadlo moc neberu. Na člověka by se mělo vzpomínat se vším všudy a k tomu patří i ty špatné vlastnosti a skutky.

O mrtvých jenom dobře – to i o Hitlerovi a podobným?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

jo píšou to tady, ale já nikdy tuto herečku ráda neměla a co dělala, nebo ne mě ani nezajímá ..
Tato paní s Jiřinou Jiráskovou a s jedním panem režisérem
byli iniciátory štvavého pamfletu proti Jiřině Štěpničkové, když se pokoušela neúspěšně překročit hranice. Požadovali nejpřísnější trest! Dnes je ticho po pěšině, nikde se o tom nepíše, zvláštní že. Tenkrát to byly ohlouplé, zmanipulované svazačky, které hnala závist a zloba. A dnes tu máme podobnou generaci omladiny, kteří za vidinou lepších zítřků sebou nechají orat a vláčet. Jenomže ty lepší zítřky nepřijdou, zestárnou a budou za blbce…
zdroj :
http://art.ih­ned.cz/?article[comment][ukaz_vsechny]­=1&article[com­ment][art_id]=589491­80&p=071000_d&ar­ticle[id]=5894­9180#comm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já hlavně nechápu, proč všichni tito lidé, nebyli za to, co udělali souzeni hned po revoluci. I ten soud s Brožovou – Polednovou mi přišel 20 let po revoluci jako směšný. A vytahovat na někoho něco po jeho smrti, je zbytečné, už se nemá jak hájit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Nesouhlasím. Tím že někdo zemře se rozhodně nestane lepším a mnohdy řada věcí vyjde najevo až post mortem. A. Hegerlíkovou jsem ale neznala, mám na mysli někoho jiného, kdo mi za života hodně ublížil. Neodpustitelně !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Také nejsem zastáncem tohoto pravidla. To, že někdo zemře, není zásluha a důvod proč se stane najednou lepším. Paní Hegerlíková mě jako herečka nikdy neoslovila a co se týká její „akce“ proti kolegyni (která zase donášela na Mandlovou a spol.) vzpomněla jsem si na Cicerův výrok – Ke zlu nejvíce ponouká naděje na beztrestnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek