O mrtvých jen dobře?

Dnes zemřela herečka Antonie Hegerlíková. Jedna z těch hereckých "kolegů", která podepsala návrh trestu smrti pro kolegyni Jiřinu Štěpničkovou ( trestný čin opuštění republiky- komunistický paragraf).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

O mrtvých jen dobře.
Pokud jim to někdo nemá sílu říci ještě za jejich života, po jejich smrti ať mlčí dál.

Další odpovědi:

Zlatý

Tohle pořekadlo moc neberu. Na člověka by se mělo vzpomínat se vším všudy a k tomu patří i ty špatné vlastnosti a skutky.

O mrtvých jenom dobře - to i o Hitlerovi a podobným?

Zlatý

jo píšou to tady, ale já nikdy tuto herečku ráda neměla a co dělala, nebo ne mě ani nezajímá ..
Tato paní s Jiřinou Jiráskovou a s jedním panem režisérem
byli iniciátory štvavého pamfletu proti Jiřině Štěpničkové, když se pokoušela neúspěšně překročit hranice. Požadovali nejpřísnější trest! Dnes je ticho po pěšině, nikde se o tom nepíše, zvláštní že. Tenkrát to byly ohlouplé, zmanipulované svazačky, které hnala závist a zloba. A dnes tu máme podobnou generaci omladiny, kteří za vidinou lepších zítřků sebou nechají orat a vláčet. Jenomže ty lepší zítřky nepřijdou, zestárnou a budou za blbce...
zdroj :
http://art.ihned.cz/…[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=58949180&p=071000_d&article[id]=58949180#comm

Zlatý

Já hlavně nechápu, proč všichni tito lidé, nebyli za to, co udělali souzeni hned po revoluci. I ten soud s Brožovou – Polednovou mi přišel 20 let po revoluci jako směšný. A vytahovat na někoho něco po jeho smrti, je zbytečné, už se nemá jak hájit.

Zlatý

Nesouhlasím. Tím že někdo zemře se rozhodně nestane lepším a mnohdy řada věcí vyjde najevo až post mortem. A. Hegerlíkovou jsem ale neznala, mám na mysli někoho jiného, kdo mi za života hodně ublížil. Neodpustitelně !!!

Zlatý

Také nejsem zastáncem tohoto pravidla. To, že někdo zemře, není zásluha a důvod proč se stane najednou lepším. Paní Hegerlíková mě jako herečka nikdy neoslovila a co se týká její "akce" proti kolegyni (která zase donášela na Mandlovou a spol.) vzpomněla jsem si na Cicerův výrok - Ke zlu nejvíce ponouká naděje na beztrestnost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.