Dane

O které drogy se jedná?

Stále častěji se setkáváme s tím, že zaměstnavatelé kontrolují své pracovníky, zda nepracují pod vlivem drog. Co vše, kromě alkoholu, je považováno za drogu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Seznam návykových látek je v nařízení vlády č. 463/2013 Sb., o seznamech návykových látek. Z tohoto seznamu se vychází i při trestání výrobců a dealerů.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2013-463

Myslím, že nejrozšířenější a relativně levné jsou testy DrugWipe, které ze slin rozeznají THC, pervitin (amfetamin), kokain a opiáty.

Další odpovědi
anonym

Heroin
Kokain
Tabák
Barbituráty

Benzodiazepiny
Amfetamin
Konopí
LSD
Extáze

anonym

… a to vše užívá mnoho hňupů, když přidám i ty, co chlastaj plzeňský s flašky!

arygnoc

@jugar:

špatne.

tabak nie je droga v zmysle ostatných vymenovaných halucinogénnych látok.
tabak je síce návykový (pre obsah nikotínu), ale nie je látka meniaca vedomie (ako ostatné vymenované látky).

nikotín patrí do skupiny alkaloidov ako kofeín, teín, nie medzi narkotiká (napr. ópiové alkaloidy).

to je podstatný rozdiel.

preto i čo sa týka fajčenia, zakazuje sa nie pre obsah nikotínu, ale pre škodlivosť látok vznikajúcich pri horení tabaku, nie pre samotnú škodlivosť nikotínu (nikotín práve naopak – ko ostatné alkaloidy pôsobí v netoxických dávkach povzbudzujúco, odbúrava niektoé škodliny a pod.)

do toho uvedeného zoznamu nikotín nepatrí.

😉

anonym

No vypadá ,že chlastáš ty Barbakane,když ani nevíš,že z flašky se píše z a né s.
Už fakt nepij.Je to tu pak znát.

anonym

Ty jsi blbej jak předseda ONV! Fakt!

anonym

Vždyt tu funkci dělal tvoje žena,to máš asi zkušennost.
Pak jsi měl z rtoho prospěch a dodnes toho využíváš,jen se bojíš si to přiznat, dost lidí to ví.
Se nedivím.