IvanaDA

O kolko percent moze exekutor navysit vymahanu sumu…?

exekutor vymaha odomna dlh 176 eur a za 4 mesiace ho navysil o 433eur moze az tak navysit sumu v liste nepise nic o odvolani len o vyyplateny sumy do 7 dni dalo by sa este odvolat dakujem za radu

Odpovědi
Michal Kole

Protože má na vymáhání dluhu svoje náklady a má právo dostat za svojí práci zaplaceno.

Když budeš pracovat v továrně tak taky chceš za svoje stání u frézky dostat zaplaceno a tím zaměstnavateli přiděláváš náklady na tvojí mzdu – jinak by měl náklady jen na materiál a a energii.

led

Exekútor funguje ako „živnostník“, k pohľadávke navyšuje svoje náklady a exekútorskú odmenu a to všetko včetne odvodov.