mokador

O kolik vlaky jezdí pozdě?

Vlaky se spoždují mně zajíma okolik dlouho jestli par minut nebo hodin a nebo dnů. Předem dík za odpověd.

Nejlepší odpověď
chudst

Jak kdy a jak kde. U nas v CR jezdi vetsinou na cas a kdyz, tak maji zpozdeni jen par minut, naprosto vyjimecne se to protahne na hodinu (ci vic, ale to uz jsou mimoradne okolnosti a vetsinou jen u mezinarodnich vlaku; pokud jsou dlouho nedostupne, jsou navic nahrazeny alternativne). Rozpis vsech zpozdeni, ktere se prave ted v cele CR konaji, si muzete precist zde: http://kam.mff­.cuni.cz/~babi­lon/zponline

Ale vzpominam si, ze nam profesor ze zemepisu kdysi rikal, ze v jedne zemi (.. netusim uz ve ktere, klidne mi nekdo osvezte prosim pamet ..) je naprosto bezne zpozdeni nekolika hodin a kdyz dorazi vlak vcas, je to skoro zazrak. Naproti tomu v Japonsku (? opet si nejsem jist), kdyz ma nahodou vlak zpozdeni byt i jen petiminutove, vyplaci drahy lidem odskodne. No, tolik k vyletu do cizich zemi, rikal jsem si, ze se to sem jako zajimavost hodi.

Další odpovědi
janesis

dneska se hodně staví nové koridory, takže zpoždění je časté..já např.jezdí tak 3× týdně ve stejnou dobu a vlak má pokaždé zpoždění 10–30minut ale přijít později se bojím..co jak ho projednou mít nebude ? :o) a v zimě, když byly vánice tak jsem trčela na nádraží a vlaky měli až 8hodin zpoždění a některé zrušili úplně :( jinak ČD je Čekej Dlouho :D

mosoj

Občas se zpozdí, ale vydělat se na tom nedá !