Lgee

O kolik se každou sekundu přibližuje Andromeda?

Je vzdálená několik milionu světelných let o jakou vzdálenost se každou sekundu přibližuje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Andromeda je název souhvězdí, nemá význam mluvit o nějakém přibližování, jde jen o optický obrazec hvězd. Pokud máš na mysli Galaxii v Andromedě, podle staršího katalagu označovanou jako M 31, ta je vzdálená přibližně 2,5 milionů světelných let (2,4×10(exp)19 km) od Země a s naší Galaxií se začne spojovat asi za 3,75 mld let. S trochou aritmetiky si už tu rychlost snadno spočítáš. Pomocí spektroskopie byla rychlost přibližování určena na 266 km/s.
 https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Galaxie_v_An­dromed%C4%9B

Další odpovědi
metro

Nesprávná kategorie.