Deli

O kolik procent byl zdražen zemní plyn pro domácnosti od 1.1.2012?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Přesně tuto otázku jsem nedávno položil na Pražské Plynárenské a.s., když mi od letoška zvýšili zálohu o zhruba 150,–Kč. Po studiu papírů a poradě několika referentek, mi bylo sděleno, že cena za m3 pouze o 2,5%. Tak se ptám, vždyť to je cca bůra, tak proč tak extrémní nárůst.
Natož z nich neochotně vypadlo, že došlo skoro o 50% ke zdražení měsíčního paušálu. Takže těmito skrytými polatky se mi měsíční náklady zdvihají téměř o 30%.
Nakonec jsme ukecali kompromis, kdy mi snížili zálohu, neboť do ročního průměru započetli jen 11 namísto 12 splátek.
Takže cena za jednotku ještě není všechno, jak vidno.
P.S. Chce to podívat se na webovky svého dodavatele a aplikovat na vlastní odběrné místo podle průměru posledního roku.

Další odpovědi
mosoj

Neznám cenu plynu u RWE na konci minulého roku 2011. V průběhu minulého roku se totiž zvyšovala 4× !!!

Znám ale cenu na začátku roku 2011 a 2012.
Ceny se mírně liší podle objemu odběru!!

Uvedu konečnou cenu za 1 KWh a 1 m3.

Na začátku roku 2011 stál plyn u RWE ( odběr 20 000 – 25 000 KWh/rok

1 kWh – 1,18592 Kč = 12,51 Kč za 1 m3 i s DPH
Součet pevných plateb za měsíc dělal 296,42 Kč i s DPH

Na začátku roku 2012 stojí plyn ve stejné kategorii u RWE
1kWh – 1,53346 Kč = 16,24 Kč za 1 M3 !!!i s DPH
Součet pevných plateb 292,56 Kč měsíc i s DPH

Jak vidíte pevné platby zůstaly téměř stejné ale cena plynu za 1 m3 se zvedla z 12,51 kč na 16,24 !!!! což je meziroční zdražení 29,8 % !!!!
Již jsem to zde někde psal.

Co říkáte kdo to myslí s obyvatelstvem v této republice dobře ? To samé je s elktřinou, vodou a přičtěte k tomu zvyšování PPH.

hanulka11

v průměru 5–7%

dudu

To je docela rozdílné podle krajů i dodavatelů. Např. v našem případě jsme s RWE, coby uživatelé plynu na dvou odběrních místech, uzavřeli v prosinci m.r. dohodu o užívání verze Benefit podle které nám po dva roky cena nebude zvyšována. Navíc jsme od RWE obdrželi odměnu a to rychlovarnou konvici v hodnotě cca 500 korun.
Ovšem celkem odebíráme necelých 450 kubíků.