Tom.Noddy

O kolik km se průměrně zmenší životnost brzd. kotoučů u aut. převodovky?

Doplňuji:
..jde o to, že manuální převodovkou mohu dobržďovat při příjezdu ke křižovatce, při jízdě z kopce apod. To u automatu ne..takže brzdy jsou určitě namáhány více.

Nejlepší odpověď
cukrar

oproti manuální převodovce?

Není takový výpočet. Jen dohady (značně se lišící dle stylu jízdy.
Doplňuji:
po doplnění otázky

Pokud jezdíte brzda plyn, opotřebujete více vždy, jinak je to nepatrné!!!

Další odpovědi
tola

mohu potvrdit z vlastní zkušenosti,Toyota Corolla e12 předchozí manual,nyní robotizovaná najeto 60t stav kotoučů jako u manualu v80t obě auta od nova,styl jízdy řekl bych defenzivní ale je tak s automatem jezdím víc na pohodu

casey

Zivotnost brzd zalezi pouze na stylu jizdy. Brzdy preci zpomali ci zastavi jedouci vozidlo. Slapnu na brzdu, trmeny vyvinou tlak na oblozeni a to se pritiskne na kotouce a dojde k intenzivnimu treni. Jak s tim souvisi jestli se vozidlo dostalo do pohybu prostrednictvim maulani ci automaticke prevodovky?