vojtisek 12

O kolik kilometrů je vychílená oběžná osa země?

potřebuji poradit.
Doplňuji:
Země obýhá kolem Slunce po elipse.O kolik kilometrů je odchýlená aby z ní byl geometrický přesný kruh?

Nejlepší odpověď
gecco

Jestliže potřebuje poradit, zformuluj otázku tak, aby bylo jasné – nač se ptáš, z té tvé by se i pes pos*al…
Která osa, vůči čemu vychýlená, proč se ptáš na kilomatry, když se odchylka osy udává v nějaké úhlové míře???

Doplňuji:
Počti si, co je…
perihelium – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­rihélium
afelium – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­félium
… a možná pochopíš, nač se ptáš – protože já to teda nechápu pořád…
:-O
Co to znamená – …„O kolik kilometrů je odchýlená aby z ní byl geometrický přesný kruh?“…
O kolik km je odchýlená CO??? A od ČEHO???
___
Pokud se ptáš na excentricitu ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex­centricita_drá­hy ), pak věz, že ta je cca 0,01671022.

Další odpovědi
Fyzik

Osa je odchýlena průměrně o 23,5° od svislého směru (od ekliptiky), a to činí na povrchu země zhruba, ale velmi zhruba 2500 km.

www

Určitě prospěšnější bude ve tvém případě věnovat se češtině, než třeba ‚vychílené‘ ose čehokoliv 😁
Názor
Doplňuji:
Že se Země ‚ohýbá‘ je celkem dost nepředstavitelné 😉

arygnoc

afélium (odslnie) 152 098 704 km
perihéliu (príslnie) 147 097 149 km

rozdiel: 5 001 555 km

ale:
na dráhu zeme okolo slnka má vplyv i mesiac (s ktorým „obieha“ okolo spoločného ťažiska) a ostatné planéty (veľmi malý), rotácia zeme a jej precesia, slapové sily, stáčanie perihélia, …

;-Q