Avatar uživatele
mosoj

O kolik jste přišli (a ještě přijdete) peněz ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musela-nam-cnb-opravbu-znehodnotit-i-ty-nase-male-uspory

http://ekonomi­ka.idnes.cz/in­tervence-cnb-a-zavedeni-eura-dk9-/ekonomika.as­px?c=A140112_202233_e­konomika_ert

V důsledku to bude stejné jako měnová reforma.

Doplňuji:
Prý neznalost ekonomiky. Všichni přichází o stejně. Jenom ty chudší to víc bolí. Hmm .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, johana 56, pusinka50, redy, briketka10, knedlik123 před 3727 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Měnová reforma (tedy ta z ´53) snížila úspory obyvatel na cca 1/35, současně probíhající ´reforma´ na cca 1/1,1 – já tedy vidím, že dneska jde o cca 35× nižší zásah do úspor…
Tehdejší změna navíc postihla kupní sílu obyvatel plošně, nyní se jedná jen o kupní sílu vůči dovozovému zboží.
___
Jen člověk zcela ignorující ekonomiku může tyto dva zásahy přirovnávat.
___
Osobně kurzovým zásahem ČNB nepřicházím o nic moc, hodnota nemovitostí se negativně nemění, hodnota movitého vlastnictví také ne.
;-D
O ´hodně´ přichází zejména ti, kdo mají vysoké úspory a hodlají je – nyní, vyměnit za eura a nebo za eura nakoupit zboží – o cca 9.000,– Kč z každého 1.000.000,–…
Hmmm… Veliká ztráta…
;-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Nemám důvod to řešit a tím se zbytečně rozčilovat, proto nevím a je mně to putna ))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Podle mě také to směřuje k zavedení eura. Čím slabší koruna, tím v podstatě menší úspory. Chtějí tím, že se bude snižovat cena koruny, donutit naše občany, aby si euro sami začali přát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Už o dost, a určitě mě ještě něco čeká. Měnová reforma je jednorázová, kdežto zde jak to vypadá se to bude posouvat stále.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

beze slov..
stejně tomu nerozumím ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Kruciš – proč zmizela (tuším Česílkova) nominovaná Nejlepší odpověď??? – přizná se mazatel aspoň v tomto případě?

před 3727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

mowla, pokud ti chybí, zde ji máš znova:
EU se má držet zakladatelské myšlenky, volný obchod a volný pohyb osob, vše ostatní je pouze reakce být konkurence schopnost velkým tygrům. Od zavedení Lisabonské smlouvy jsem proti EU, navíc chtěli prezidenta EU, evropská rada by rozhodovalya rozpočtech států. Je toho víc. Prostě ztráta suverenity státu, hlavně malých států.
Prostě to směřuje k zavedení Eura a ovládnutí pomocí ekonomiky státy.

před 3727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano, přiznávám se, smazal jsem si ji sám, protože jsem neodpověděl na otázku, tím jsem postrádal smysl nominace. Podle kodexu byla smazaná, protože obsahovala vulgarity, které jsem dal v doplnění. Je dobré využívat pravidla pokud chci smazat vlastní otázku nebo odpověď. Vulgarity se neslučují s pravidly.

před 3727 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek