scratcher92

O kolik je první třída ve vlaku dražší než první?

Doplňuji:
Oprava: První dražší než druhá :)

Nejlepší odpověď
quentos

Vyzkoušejte Cenový asistent ČD a uvidíte: http://www.cd­.cz/asistent/de­fault.aspx

Zkusmo jsem zadal Trutnov-Praha a při zadání 1. třídy to vyšlo dráž skoro o 100%.

Další odpovědi
Pepa25

U ČD došlo od letošní prosincové změny tarifu ke změně:
„Jízdné v 1. vozové třídě a jednorázový doplatek do 1. třídy pro vzdálenost 121 km a více je nově jen o 30 % dražší než jízdné ve 2. třídě (dosud byla jízdenka 1. třídy o 50 % dražší než jízdenka 2. třídy). Například nová cena obyčejné jízdenky Praha – Cheb (219 km) bude 391 Kč, dosud to bylo 449 Kč.“

Zdroj: http://www.cd­.cz/infoservis/ak­tuality/-22134/

dejavu

Myslím, že 1. třída je o 50% dražší, než druhá. Pokud svůj dotaz myslíš jako chyták, protože píšeš, o kolik je 1. dražší než 1., tak o nic. 😉

gecco

{1.třída} Kč ≈ 1,5 . {2.třída} Kč
___
Ale – neplatí to vždy a všude, zejména

  • v příhraničních tratích
  • v případě ´abnormálních´ slev pro spojení {krajské město} → {krajské město}
  • Piňďolíno vs RegioJet vs LeoExpress

___
Doptej se vždycky na pokladně na konkrétní spoj(ení)…
😉

Kelt

Existují cenové tarify pro určité vzdálenosti a tam to je napsáno konkrétně. V kilometrické bance se počítají km za druhou třídu, nebo méně za první. Ale kolik to je , nevím.