Miroslavst

O jaký zámek se jedná?

......si v letech 1679–1705 nechal postavit václav Vojtěch Baltazar, hrabě ze Šternberka. Jedná se o jednu z nejpozoruhod­nějších barokních venkovských vil, jejímž duchovním otcem se stal burgunský architekt Jean Bapista Mathey.
Celý areál patří k nejreprezen­tativnějším dokladům barokní …architektury u nás.
(Palečky dodám po nějaké době, aby bylo poznat zda je odpověď správná).

Nejlepší odpověď
anonym

Jedná se o Trojský zámek.Není to z mé hlavy,ale …

Zdroj: http://fylkir­.borec.cz/troj­skyzamek.htm