led

O jaký motocykl jde?

V 60-tych letech se začal vyrábět v ČSSR motocykl ve spolupráci s italskou firmou ItalJet.
Největší starosti měli kupodivu pracovníci PZO Motokov, kteří museli v krátké době zařídit ve spolupráci s italskou firmou Italemmezeta řadu komponentů z dovozu (světlomety, kastlíky na nářadí, sedadla, atd.), jelikož v přísně plánovaném hospodářství socialistického zařízení nebyly momentálně kapacity pro výrobu těchto součástek v plánu našich podniků. To vše se pochopitelně promítlo nejen do kvality, ale i renomé značky.
Rozpaky z netradičního vzhledu vystihuje výrok jednoho z funkcionářů při první prezentaci, který při oponentuře řekl: „Probůh, to je nějaký nedodělaný“ (i přesto se stal později velmi oblíbeným a žádaným).
Doplňuji:
Zajímavé, prvé odpověděli ženy 🙂

Nejlepší odpověď
BEAES

Mustang
http://www.jawa-50.cz/clanek/jawa-50-motocykly-a-soucastky-na-vyvoz-export-romet-ogar-200-indian.html

Další odpovědi
Miroslavst

:D:D
já si počkal
:D:D

hanulka11

Jawa 50 typ 223.200 Mustang

http://www.jawa-23-mustang.estran­ky.cz/stranka/ja­wa-23-mustang

mojitek

K cemu googlovat? Jedna se o Mustang-viz podoba s Italjetem…