Miroslavst

O jaký hrad se jedná?

Raně gotický královský hrad patří mezi národní kulturní památky. Zakladatelem hradu byl Přemysl Otakar II. V roce 1278 zde Ota Braniborský věznil kralevice Václava s jeho matkou Kunhutou.
Krajina s hradem inspirovala Karla Hynka Máchu k napsání máje.
O jaký hrad se jedná?

Nejlepší odpověď
BEAES

Bezděz

Další odpovědi
hanulka11

já bych řekla krásný hrad Bezděz

Miroslavst

Palečky za správnou odpověď dám nebojte, ale až pak, aby bylo jasné co je správná odpověď a co ne.