O jaký druh jde?

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit, o jaký následují druh jde..Ale on ne, spokojí se s lehkou…slovo lehkou je v tomto výňatku bráno jako kurtizánka-prostitutka. Slovo lehkou je v tomto případě bráno jako metonymie? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Přídavné jméno lehký(á) má vedle základního významu další: mravně pokleslý(a), žena prostitutka. Jde tedy o slovo polysémantické. Řekla bych, že jde o změnu slovního významu na základě záměny smyslových kvalit (lehký = mající malou váhu), tedy o metaforu (lehká žena má také „malou váhu“, ale v jiném slvoa smyslu).. Podobně nahé nebe, hořký pláč, ostrý tón.