Tux

O jaký druh argumentačního faulu/klamu se jedná?

  1. A: Honza za to může! Musí být potrestán!

    B: Ale Honza…

    A: To mě nezajímá!
    /případně A použije křik a vyšší společenské postavení a tím donutí B, aby přestal se bránit

  2. B donutí A vybrat si mezi 2 nepříjemnými rozhodnutími (něco jako vidlička v šachu, no-win situation)

Nejlepší odpověď
Šidlo

toto nie je logická chyba, lebo skutočne k diskusií nedošlo

ale dalo by sa povedať, že tá hádka bola ukončená ,,odvolaním sa na autoritu"

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Argument_from_au­thority

to druhé je obyčajné vydieranie.....ale no-win to nie je, to musia obe strany prehrať, či už si jedna pod nátlakom vyberie ktorúkoľvek z tých zlých možností

p.s. na rodičov ani nadriadených toto nefunguje – oni si totiž myslia, že možu byť nefér a iracionálni..­...práv kvôli postaveniu alebo veku
ibažeby sami seba vyhlasovali za spravodlivých a rozumných......len otázka opäť je, čo si pod právom a rozumom predstavujú
ste v zaostalej krajine, tu je používanie rozumu aj svedomia trestné.....čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre vás!

Další odpovědi
gecco

Ani v jednom případě nejde „argumentační faul/klam“…
😉
Ani v jednom z případů se totiž nejedná o argumentaci (diskusi).

ivzez

To není diskuze ani argumentace,
ale manipulace.