Avatar uživatele
Dane

O jakou psychickou poruchu se jedná?

V mém okolí je jedna osoba, jejíž chování je natolik iracionální, že ho nedokážu rozebrat, a tudíž ani pochopit. Chové se divně a provádí různé rituály. Za nejbizarnější považuju její „rituál s knoflíkem“, který krouživými pohyby prstem masíruje.

Jedná se o psychickou poruchu nebo bych měla začít používat taky knoflík?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nic nerozebírej a soustřeď se na sebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Být sama sebou a nenechat se vtáhnout do jejího světa, nemusím pánbičkáře, kteří si myslí, že můžou ovládat boha, toho máme pod kontrolu, když ho umíme popsat a to je celá výhoda, dar i prokletí. My jako lidé jsme stvoření a ne stvořitelé, samozřejmě je potřeba se vyvíjet, až k duševní dospělosti, ať jsme zdraví a plnohodnotní či vyvážení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… každý má nějaký rituál,to,že nedokážeš pochopit její jednání,ještě neznamená,že je iracionální,i­racionální může být tvůj pohled … jako příklad uvedu věřícího a ateistu v pohledu na existenci boha … a rituál s knoflíkem,při pohledu na kominíka taky provádím …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

vcelku neškodná obsese, rituál, takových pošuků dneska je, každý třetí řekl bych

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mnoho lidí je pomatených, a tak se uvolňují podle vlastních představ. Proboha, jen se nenechej uvolňovat podle představ pomatenců!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dane

Mc Merkurion: Slovem iracionální jsem chtěla vyjádřit, že její rituál s knoflíkem je něco, co je těžko přístupné rozumovému chápání.
Pokud je tedy uvedený rituál (zapomeňte teď na kominíka) odůvodnitelný rozumem, co z toho můžeme usuzovat?

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sledovala jsi někdy seriál Monk? taky měl rituály a byl nadmíru inteligentní (někdo by ale řekl,že blázen),ale na druhou stranu Otík měl taky rituály,než ho šoupli k Turkovi …

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… abych tedy odpověděl,usuzovat z toho můžem kulový …

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dane

Tvrdil jste, že to je racionální, tak byste to měl umět zdůvodnit (i bez kominíka). 🙂 Kulový by rozhodně nemělo zaznět.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

nevrdil jsem,že je to racionální,tvrdil jsem,že nemůžeš tvrdit,že je to iracionální … bez znalostí onoho jednání a souvislostí,nejde odpovědět na otázku „O jakou psychickou poruchu se jedná?“ ani souhlasit s tím,že se skutečně jedná o poruchu…

… ale ty máš s pochopením odpovědí a hlavně s nesouhlasnými zkušenosti: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-probiha-screening-proverovani-uchazecu-o-zamestnani-z-pohledu-personalisty

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dane

Jde na to odpovědět a částečně tu odpověď uděluje lexx, když píše o obsesi.

OCD (obsedantněn kompulzivní porucha) možná není chápána jako porucha v pravém slova smyslu, (stejně jako např. psychopatie, která je dnes chápána jako životní styl..), protože tím trpí kde kdo a je to nejspíš jenom průvodní jev nějakého mnohem závažnjšího onemocnění.


zkušenost je to velká.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo,touto poruchou trpí hodně lidí,vidím je dost často jak se křižujou,vzívaj neexistující bytost a věří na pohádky o nesmrtelnosti > to je taky iracionální chování? z mého pohledu ano …
… svatby by něměli bejt v květnu,nešťastná třináctka > už chápeš,že to co je z tvého pohledu iracionální,z ji­ného být nemusí?

… proč se má vykročit pravou nohou > netrpíme tím nějak všichni?

… on to totiž může bejt úplně obyčejnej tika nebo nervozita …

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dane

Jak už jsem psala, je to tak zvláštní, že to absolutně nelze srovnávat ani s kominíkem ani s nešťastnou třináctkou atd.

Upřímně lituju děti, jejichž rodiče trpí něčím podobným. To musí být strašné vyrůstat s takovým masérem…

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… dětem to neva,todle se většinou dědí,horší to je s tim kostelem,tam je to rodiče nutí > a to je už omezování …

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nejspíš jde o rozšířené vědomí a to může být přirozené, psychedelické nebo oboje, důležité je se "uzemnit"a uvědomit si svoje tělo, jeho pudovost či potřeby a ne v žádném případě utíkat stůj, co stůj z reality, JSME LIDI.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

kryplere, vypadám jako pomatenec?jsem mnohem moudřejší, než vy a to jsem nejspíš mlačí, ach, ty vaše úvahy, základní princip je všude a ve všem a je úplně jedno na jaké téma, mám to vyzkoušené.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No tak si to zkoušej dál Pupíku.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ovšem jak jinak, taky zraju, ale už nebojuji sama se sebou.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek