Avatar uživatele
dedeg

O jaké parametry se mám zajímat při koupi televizoru LCD když potřebuji kvalitní vestavěný DVB-T?

V současné době mám starý klasický SAMSUNG a k němu připojený přístroj DVB-T,ale obraz mi občas kostičkuje.Satelit mít nemohu,protože bydlím v paneláku na opačné straně příjmu signálu a přívodní kabel by byl příliš dlouhý.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? terry, suaeda před 4594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

existují zesilovače signálu.

Vy ani tak nepotřebujete tuner než kvalitní anténu na straně domu, kde je dobrý signál

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ve vaší otázce chybí informace zda jste napojen na společnou anténu nebo máte svoji individuelní.
Parametr citlivost tuneru a odstup šumu od signálu byl hodně důležitý u analogových TV a stejně se běžně neuváděl.
U DVB-T to již není tak kritické, takže se bohužel citlivost tuneru těžko dovíte.
Váš problém spraví individuelní anténa ze zesilovačem. U společné antény to ale zřejmě těžko ovlivníte. Je zde také možnost že máte nějakou chybu v připojení na anténu v případě že máte společnou anténu a problém máte jenom Vy.

Pokud by to nespravila ani anténa se zesilovačem, tak je třeba hledat takové umístění antény kde signál je v dostatečné úrovni.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RomanP

neexistuje kvalitní vestavěný DVB-T, výrobci cpou do televizí to co se samostatně prodat nedá, mám LCD televizi z DVB-S a zlatý samostatný tuner. Ty mám čtyři od značky Topfield a jsem spokojen

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika