vagra

O co jde,když se řekne…?

O co jde,když se hlučínským nářečím řekne,že:
" ide o duperele "?

Doplňuji:
Pravdu máte všichni,jde skutečně o zbytečnosti.

Nejlepší odpověď
annas

Věta svádí k vyslovení jednoho jadrného slova, ale to určitě nebude ono.

Jde o hovadinu, kravinu, blbost.

Další odpovědi
anonym

může to mít několik významů,u nás se duperalům říká drobnostem jako jsou ozdoby do bytu,vázičky atd,tak nevím,asi co kraj to jiný význam

quentos

jde o maličkost. Výraz pochází z polštiny, tamější kraj bude zřejmě polštinou hodně ovlivněn. Srv. zdroj.

Zde: nonsensopedia­.wikia.com/wi­ki/Duperele
se potvrzuje přímo z polské strany, že jde o „takové malé cosi“.

Zdroj: www.fler.cz/du­perele-butyk

vagra

Quentosi-místní nářečí je skutečně ovlivněno polštinou a v ještě větší míře němčinou.

quentos

jestli jste ze Slezska nebo jiné příhraniční oblasti s Polskem, nepřekvapí to ;{)> ale zajímavý jé, že naše Podkérkonoší na polštinu moc nebere, spíš na němčinu. Asi vliv turistů ;{)>